AP Stal Brzeg na Wrocław Trophy!

W dniach 8-10.07.2016 we Wrocławiu miał miejsce największy turniej dziecięcy w Polsce – Wrocław Trophy. Wzięło w nim udział ponad 200 klubów z 15 krajów i w tak zacnym towarzystwie nie mogło zabraknąć naszych drużyn. Akademia Piłkarska Stal Brzeg wystawiła trzy zespoły, które ze zmiennym szczęściem ukończyły te zawody.

http://x.bidswitch.net/sync?ssp=admeta&bidderid=7xQp5uk4BJZDalavYXH1R%2fyHQ10SgvLNMhkJOoFopFpGi615fOXU9gV3mUrT1eJQ&uid=2C345C1ED37A4DE3&rtype=redirect&curl=http://p191.atemda.com/UserMatch.ashxNajlepiej zaprezentowała się grupa 2005, która w piątek wygrała swoje mecze. W sobotę chłopcy zanotowali porażkę oraz zwycięstwo i w niedzielę w meczu o trzecie miejsce ulegli dopiero w rzutach karnych. Ostatecznie zajęli wysokie 4 miejsce, co można uznać za sukces, choć niedosyt pozostał.

Grupa z rocznika 2006 zanotowała 2 zwycięstwa,3 porażki i 1 remis. Niestety w meczach niedzielnych nie udało się naszym zawodnikom zakwalifikować do ćwierćfinałów rozgrywek. Mimo tego, na pochwałę zasługuje cały zespół ponieważ przez 3 dni grali w bardzo okrojonym 9-osobowym składzie.

Grupa 2003 zagrała dobrze dopiero w ostatni dzień jednak cały turniej rozgrywała główne chłopcami urodzonymi w latach 2004 i różnica wieku była bardzo widoczna. Na tle starszych kolegów różnica w przygotowaniu motorycznym była bardzo widoczna tym bardziej dziękujemy im za walkę i poświęcenie.

Pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom za walkę i grę, rodzicom za doping i pomoc przy transporcie na tą wielką imprezę.

Poniżej składy oraz wyniki:

2003

Skład:Miłosz Jaskuła, Mateusz Winnik, Jan Druszcz, Kasjan Nowacki, Mateusz Foryś, Oskar Solecki, Igor Makos, Piotr Sikora, Filip Kamiński, Jakub Kiełtyka, Jakub Habrych, Marcin Dziwura, Maciej Wieczorek.

FK Bokelj – AP BTP Stal Brzeg 2:0 (2:0)

FK Tatran Prachatice – AP BTP Stal Brzeg 5:1 (1:1)

Stal – Jakub Kiełtyka

KS Wda Świecie – AP BTP Stal Brzeg 4:0 (2:0)

RKS Hutnik Warszawa – AP BTP Stal Brzeg 5:0 (3:0)

KS Sporting Wrocław – AP BTP Stal Brzeg 0:0 k. 4:3

MKP Wratislavia Wrocław - AP BTP STAL Brzeg 0:8

Stal: Filip Kamiński 2, Jakub Habrych, Piotr Sikora 2, Marcin Dziwura, Jan Druszcz, Jakub Kiełtyka.

2005

Skład:Miłosz Jacheć, Szymon Zalewski, Szymon Nowacki, Kamil Rychtowski, Fabian Sikora, Krzysztof Duliniec, Damian Sobyra, Jakub Janczak, Tomasz Wionczek, Mateusz Zieliński, Mateusz Podgórski, Paweł Ziemba.

LBF JFK Daugava Riga – AP BTP Stal Brzeg 3:3 (1:2)

Stal – Paweł Ziemba 2, Tomasz Wionczek 1

GKS Vitcovia Witkowo – AP BTP Stal Brzeg 0-2 (0-1)

Stal – Paweł Ziemba 1, Tomasz Wionczek 1