Brzeg gra dla #2dladoroty

W dniu dzisiejszym z inicjatywy naszych zawodników Marcina Nowackiego, Piotra Józefkiewicza ora Michała Sikorskiego w hali MOSiR przy ul Oławskiej odbył się turniej charytatywny #2dladoroty wspierający zbiórkę 2 000 000 zł na lekarstwo dla Doroty Sobczak.

Pomysłodawcy dzisiejszej imprezy charytatywnej na pomysł jej organizacji wpadli 3 tygodnie temu, kiedy rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla Doroty Sobczak. Mimo, iż czasu na organizację turnieju nie było za wiele to dzięki sponsorom i władzom miasta udało się zorganizować bardzo fajny turniej. Nie zabrakło na nim oczywiście gwiazd na czele z Remigiuszem Jezierskim, Krzysztofem Wołczkiem, Aleksandrem Ptakiem, Adrianem Woźniczką czy Markiem Gancarczykiem. W drużynie gwiazd zobaczyliśmy także Burmistrza Brzegu Pana Jerzego Wrębiaka.

Na kibiców czekało mnóstwo atrakcji a każdy kto nabył dobrowolną cegiełkę brał udział losowaniu ciekawych nagród. Organizatorzy zadbali także o żołądki kibiców na których czekały własnoręczne wypieki.

W przerwie między meczami odbywały się licytacje gadżetów piłkarskich z autografami znanych piłkarzy polskich jak i zagranicznych. W ręce piłkarskich fanów trafiły między innymi koszulki z podpisami zawodników min. Górnika Zabrze, Lecha Poznań, Śląska Wrocław, czy KGHM Zagłębie Lubin. Zlicytowana została także koszulka Bayernu Monachium z własnoręcznym podpisem Pepa Guardioli, kalendarz z autografem Kuby Błaszczykowskiego czy zdjęcie z podpisem Mirosława Klose. Za dużą sumę wylicytowano także bilety „Dziecięcej eskorty” na mecz Śląska Wrocław podarowane przez Piotra Szermacha.

Ogromną niespodziankę dla Doroty i Sebastiana sprawił jeden z kibiców fundując im koszulki Bayernu Monachium z własnoręcznym podpisem Roberta Lewandowskiego oraz Borusii Dortmund z autografem Łukasza Piszczka. Oba te cenne nabytki trafią na internetową licytację

W turnieju wzięło udział pięć drużyn: Drużyna Gwiazd, Moto-Jelcz Oława, Gredar Futsal Team Brzeg, Gancarczyk i Przyjaciele oraz Stal. Regulamin dzisiejszego turnieju przewidywał mecz każdy z każdym a trwały one po 10 minut. Na boisku trwała zacięta walka ale nie wynik był dzisiaj najważniejszy a wsparcie w walce z chorobą Pani Doroty.

Obecni na turnieju Sebastian Sobczak z żoną Dorotą serdecznie podziękowali organizatorom oraz kibicom za udział i wsparcie w walce z chorobą.

Powiązana galeria: