"Cidry" pokonane ale utrzymania wciąż nie ma

W XXXIII kolejce III Ligi, Stal pokonała Ruch Radzionków 2:0 i wskoczyła na jedenaste miejsce w tabeli. Przegrana MKS Kluczbork z Foto-Higieną Gać, sprawiła jednak, że ostateczna kwestia spadków rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Nasza drużyna do utrzymania potrzebuje punktu o co z liderem łatwo nie będzie ale nie poddajemy się i do Polkowic pojedziemy po wygraną.

Dzisiejszy mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando „Stalowców”, którzy całkowicie zdominowali rywala. Stal, przeważała w posiadaniu piłki, mądrze ją rozgrywała ale długo nie potrafiła sfinalizować swojej przewagi. Liczne dośrodkowania i dogrania w pole karne były jednak mało precyzyjne albo przechwytywane prze rywali. Najgroźniejszą sytuację stworzyliśmy w 37.minucie, kiedy to strzał Pożaryckiego, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił w poprzeczkę. Cztery minuty później w końcu dopięliśmy swego, kiedy rzut karny na gola wykorzystał Celuch, za faul na samym sobie. Oprócz straty gola, goście stracili także zawodnika, który za to przewinienie zobaczył czerwony kartonik.

Druga połowa, wyglądała podobnie jak i pierwsza z tym, że przewaga naszej drużyny była jeszcze większa. Goście, mieli olbrzymie problemy z wyjściem z własnej połowy ale i Stal mimo olbrzymiej przewagi w posiadaniu piłki nie stwarzała sobie 100 % sytuacji. Dopiero w 57.minucie „zamknęliśmy” mecz. Faulowany w okolicach dwudziestego metra był Szubertowski, sam poszkodowany podszedł do piłki i precyzyjnym strzałem w samo okienko, nie dał żadnych szans bramkarzowi. W dalszej części nasi zawodnicy przeważali ale nie forsowali tempa, mozolnie budując ofensywne akcje. W 74.minucie strzał Celucha minimalnie przeleciał nad poprzeczką a cztery minuty później najpierw sam na sam z bramkarzem, pojedynek przegrał Żegleń a dobitka Celucha – powędrowała nad poprzeczką. W ostatnich minutach wciąż atakowaliśmy ale piłka nie chciała wpaść do siatki gości i mecz ten zakończył się zasłużonym zwycięstwem Stali.

III Liga gr. 3, XXXIII kolejka

Stal – Ruch Radzionków 2:0 (Celuch, Szubertowski)

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Lubuski ZPN)

Stal: Stitou – Szubertowski, Pożarycki, Przystalski, Maj – Kulczycki, Danielik, Chodyga, Kuriata, Cieślik – Celuch. Trener: Piotr Jacek.

Widzów: 450