Czas na rezerwy Miedzi Legnica

Nietypowo, bo w piątek (09.06.207), nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem zagramy z rewelacją rundy wiosennej,  Miedzią II Legnica. Mecz ten odbędzie się w Legnicy a początek zaplanowano na 18:00

Miedź Legnica to najlepsza drużyna rundy wiosennej, w której nasi rywale zdobyli już 29 punktów. Przed sezonem w rezerwach Miedzi doszło do niemałej rewolucji. W składzie znalazło się wielu młodych zawodników, którzy mieli za zadanie ogrywać się w dorosłej piłce. O ile w rundzie jesiennej nasi rywale radzili sobie średnio o tyle już wiosną śmiało można ich nazwać „rycerzami”. Dodatkową motywacją dla młodych zawodników jest zapowiedź prezesa Miedzi Legnica o zmianach w funkcjonowaniu pierwszej drużyny i włączeniu do niej najlepszych wychowanków.

W dotychczasowych meczach legniczanie zdobyli 52 punkty, odnosząc 15 wygranych, 7 remisów oraz 9 przegranych. Bilans goli nasi rywale także mają na plus: 51 zdobytych oraz 41 straconych.

Nasza drużyna ma na koncie mniej przegranych ale za to więcej remisów i dlatego zajmuje jedno miejsce niżej w tabeli.

W meczach domowych Miedź II Legnica spisuje się bardzo dobrze o czym świadczy tylko jedna przegrana. Dużo goli także nasi rywale zdobywają na swoim terenie i bardzo mało tracą.

Runda wiosenna jest dla rezerw Miedzi bardzo udana co po rozegraniu 14 meczów daje jej pierwsze miejsce w tabeli rundy wiosennej. W obecnej rundzie legniczanie jeszcze u siebie nie przegrali, notując pięć wygranych i dwa remisy.

Najlepszy strzelcem drużyny Miedzi II Legnica jest zdobywca siedmiu goli – Lucjan Zieliński. Drugie miejsce z sześcioma golami zajmuje Łukasz Chodyga. Łącznie na listę strzelców naszych rywali w obecnym sezonie, wpisało się 16 zawodników.

W rundzie jesiennej na stadionie Miejskim w Brzegu, Miedz pokonała Stal 2:0.

W piątek zaczynamy ostatni już w tym sezonie maraton piłkarski po którym wszystko będzie jasne. Co prawda ani Stali ani Miedzi nie grozi już awans i spadek ale miejsce na podium także jest bardzo kuszące. Ostatnia wygrana z liderem pokazała że dla naszych zawodników nie ma rzeczy niemożliwych więc jedziemy po komplet punktów.

III Liga gr. 3, 32 kolejka

Stal – Miedź II Legnica