DERBY!

Już w najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy ale nie będzie to tylko zwykła potyczka o kolejne punkty ale także mecz derbowy! W obecnym sezonie jedne derby już wygraliśmy (Polonia Głubczyce 4:2) ale to te z Ruchem wydają się zdecydowanie trudniejsze! Pierwszy gwizdek na stadionie w Zdzieszowicach zabrzmi o 16:00 a my serdecznie zapraszamy wszystkich naszych kibiców aby głośnym dopingiem wsparli naszą drużynę.

Ruch Zdzieszowice przed sezonem stawiany był w roli głównego faworyta rozgrywek i pewniaka do awansu. I chociaż wszystko się jeszcze może zdarzyć to jednak początek sezonu „Zdzichy” będą chcieli jak najszybciej wymazać z pamięci. Niewielu kibiców powiedziałby że po dziewięciu kolejkach Ruch będzie zajmował miejsce w strefie spadkowej! Na osłodę dla własnych kibiców a także na potwierdzenie że obecne miejsce zdzieszowiczan w tabeli to tylko przypadek świadczy bardzo dobra postawa naszych sobotnich rywali z rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie odpadli dopiero w 1/8 z Mistrzem Polski – Legią Warszawa. Po drodze Ruch wyeliminował min. Olimpię Elbląg, Gryf Wejherowo oraz Górnika Łęczna a przegrana 0:4 z Legią także wstydu zawodnikom Ruchu nie przyniosła.

No ale Puchar to jedno a Liga to drugie a tutaj jak na razie wesoło nie jest. Dwie wygrane, trzy remisy i cztery porażki to bilans naszych sobotnich rywali. Bilans goli także nie powala na kolana 10 zdobytych oraz 11 straconych.

Za słabe wyniki osiągane w Lidze z pracą trenera „Zdzichów’ pożegnał się już trener Adam Kalbron, który prowadził Ruch od początku sezonu (po zakończeniu poprzednich rozgrywek z pracy w Ruchu zrezygnował Adam Nocoń). Jego miejsce szybko powierzono „staremu-nowemu” trenerowi, który kiedyś już pracował w Ruchu odnosząc z nim największe sukcesy w historii klubu– Andrzejowi Polakowi.

Po udanym poprzednim sezonie w Ruchu nastąpiło kilka istotnych zmian w kadrze. Z klubu odeszli doświadczeni: Grzegorz Kleemann (MKS Kluczbork), Mateusz Marzec (powrót do Odry Opole), Bartłomiej Kolanko (Stal Brzeg via Oda Opole) oraz Mateusz Szatkowski (Pniówek Pawłowice Śląskie) oraz grający mniej: Wojciech Kochański (MKS Kluczbork), Arkadiusz Fesser, Adrian Zyla (Małapanew Ozimek) oraz Bartosz Włodarczyk (?).

W ich miejsce Ruch ściągnął głównie młodzieżowców, których w kadrze brakowało. Z SBB Energy Kup dołączył bramkarz, Żurawski z Ozimka – Kubicz a z PO-RA-WIA Kwiatkowski. Ponadto do „Zdzichów’ trafili ze Śląska Wrocław – Pałach oraz z Orła Źlinice – Werner.

Mimo, tak dużych zmian w kadrze, wydaje się że obecna pozycja Ruchu w tabeli nie odzwierciedla potencjału tej drużyny i kwestią czasu jest kiedy wejdą oni na ścieżkę zwycięstw.

A tych jak na razie Ruch ma niewiele. Na pierwszą wygrana nasi rywale czekali do trzeciej kolejki, w której w meczu wyjazdowym pokonali Gwarek Tarnowskie Góry.

W meczach domowych, Ruch także spisuje się przeciętnie i żadnym usprawiedliwieniem takiej postawy nie może być klasa rywali. Co prawda w meczach domowych zdzieszowiczanie mierzyli się już z niemal całą czołówką ale gdzie z nimi wygrywać jak nie u siebie.

Słabo także „Zdzichy” wyglądają w ofensywie a 10 zdobytych goli stawia ich dopiero na dwunastej pozycji w tej klasyfikacji w naszej grupie. Najlepszymi strzelcami naszych rywali po dziewięciu meczach są: Sotor, Czapliński i Wieczorek, którzy zanotowali po trzy trafienia.

W poprzednim sezonie obie drużyny, zgodnie podzieliły się punktami notując dwa bezbramkowe remisy.

„Derby rzecz święta” to hasło będzie przyświęcało zawodnikom obu drużyn w sobotę. Wiadomo, że takie mecze rządzą się własnymi prawami i trudno w nich wskazać faworyta. Nasi zawodnicy wystąpią bez pauzujących za czerwone kartki Maja i Zalewskiego ale znając trenera Pikusa na pewno coś wymyśli. Na pewno nie zabraknie w naszej drużynie walki a i sportowa złość po Polkowicach powinna dodatkowo zmobilizować „żółto-niebieskich”.

III Liga gr. 3, X kolejka

Ruch Zdzieszowice – Stal