"Derby rzecz święta"

Już w najbliższą sobotę (26.08.2017) w piątej kolejce III Ligi, nasza drużyna rozegra pierwsze opolskie derby w tym sezonie. O godz. 17:00 zmierzymy się w Głubczycach z miejscową Polonią.

Polonia Głubczyce jest tegorocznym beniaminkiem w rozgrywkach III Ligi i w klubie nikt nie ukrywa, iż głównym celem naszych rywali będzie walka o utrzymanie. Awans do III Ligi, Polonia wywalczyła sobie w ostatniej kolejce poprzednich rozgrywek, wyprzedzając ostatecznie Swobnicę Czarnowąsy o 2 punkty.

Przed startem rundy jesiennej w klubie doszło do kilku roszad główne wzmacniając drużyną. Jedną z najważniejszych było mianowanie Wojciecha Lasoty na stanowisku trenera. Jego, grającym asystentem został natomiast Piotr Jamuła. Do kadry pierwszej drużyny dołączyli ponadto: Jacek Broniewicz (Polonia Bytom), Rafał Górecki (KS Krasiejów), Bartosz Sobczyński, Kacper Pawlus (obaj Odra Opole), Dawid Materla (Przyszłość Ciochowie), Mateusz Lechowicz (Gwarek Zabrze), Mateusz Dworzyński (GLKP Kietrz) oraz powracający z wypożyczenia Rafał Kiklajsz.

W nowym sezonie kibice z Głubczyc w swojej drużynie nie zobaczą: Mariusza Wiciaka (nie wznowił treningów), Kuby Milewskiego (wyp. Pogoni Prudnik), Patryka Krywko (wyprowadzka do Wrocławia) oraz Wojtka Rudzińskiego (Fortuna Głogówek), Roberta Poźniaka i Dawida Toporowskiego (obaj wyp. Start Bogdanowice).

Po czterech meczach obie drużyny znajdują się na przeciwnych biegunach. Nasza drużyna z dziewięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli, natomiast Polonia jeszcze nie zdobyła punktu w obecnych rozgrywkach i zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce.

Mimo czterech przegranych, wyniki Polonii (zwłaszcza na swoim stadionie), pokazują że nie były to łatwe mecze dla ich rywali a oprócz rezerw Miedzi, Polonia grała z czołówką tabeli.

W czterech meczach zawodnicy Polonii zdobyli trzy gole w tym jednego samobójczego strzelił swojej drużynie (Rekord) – Michał Bojdo. W Polonii po golu na swoi koncie mają: Łukasz Bawoł oraz grający trener Piotr Jamuła.

W środę Polonia Głubczyce w 1/32 wojewódzkiego pucharu wysoko pokonała w Paczkowie miejscową Spartę 5:0.

Ostatni raz z Polonią graliśmy w sezonie 2015/2016, kiedy to obie drużyny „biły” się o awans. W Brzegu w pierwszej kolejce padł remis 1:1, natomiast na inaugurację rundy wiosennej w Głubczycach Stal wygrała 3:1, praktycznie już w pierwszym meczu tej rundy zapewniając sobie awans.

Z racji miejsca w tabeli do Głubczyc jedziemy w roli faworyta i jedziemy walczyć o kolejną wygraną. Zadajemy sobie sprawę że nie będzie to łatwy mecz ale żaden nie jest łatwy. Do Głubczyc jedziemy walczyć i pokazać się z dobrej strony a czy to da nam punkty? Zobaczymy!

III Liga, gr. 3, V kolejka

Polonia Głubczyce – Stal