Dwa gole Bronisławskiego nie wystarczyły

W meczu 29. kolejki III ligi nasza drużyna tylko zremisowała z rezerwami Górnika Zabrze 2:2. Stal dwukrotnie za sprawą Bronisławskiego wychodziła na prowadzenie i dwukrotnie dawała je sobie odebrać.

Do meczu z rezerwami Górnika Zabrze przystępowaliśmy bez kontuzjowanego Nowackiego oraz Celucha (sprawy osobiste) ale i tak dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie. Pierwszą groźniejszą akcję w meczu stworzyli sobie goście. W 4. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Wojdanowski, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Lipiński. W kolejnych minutach przeważali już Stalowcy. W 5' prawą stroną popędził Januszkiewicz, odegrał na dziesiąty metr do Bronisławskiego, którego niecelne uderzenie na bramkę mógł jeszcze przeciąć Lipiński, lecz z bliska nie trafił w piłkę. W 11' z dystansu celnie, lecz zbyt słabo spróbował Zalewski. Szczęście mieliśmy w 14', kiedy to z linii pola karnego uderzył Arcon i trafił w słupek. W 16. minucie mieliśmy pierwszą, i niestety nie ostatnią kontrowersję w tym meczu. Bronisławski wyprzedził obrońcę, ściął akcję do środka i wbiegając w pole karne został powalony przez piłkarza Górnika. Gwizdek pana Damiana Czukiewskiego milczał. W 20. minucie po rzucie rożnym dla gości musiał się wykazać Szermach. W 22. z rogu pola karnego na bramkę gości strzelił Lipiński, lecz Buszka bez problemów złapał piłkę. W 25' piłkę na prawej stronie boiska dostał Januszkiewicz, minął obrońcę i zagrał w pole karne do Bronisławskiego. Ten popisał się mocnym uderzeniem i zdobył pierwsze trafienie dla Stali. W 29' po wrzutce z rzutu wolnego niecelnie główkował Sikorski. Dwie minuty później Lipiński zagrał do Bronisławskiego, ten uruchomił Gajdę który trafił do siatki. Sędzia jednak odgwizdał pozycję spaloną Lipińskiego uznając, że ten będąc na spalonym przeszkodził obrońcy gości w skutecznej interwencji. Chwilę później rezerwy Górnika Zabrze doprowadziły do wyrównania. Akcję na prawym skrzydle rozpoczął Michalski, który dośrodkował w pole karne, a odbitą piłkę uderzył Kubica. Zasłonięty Szermach nie miał szans na skuteczną interwencję i po mocnym strzale piłka wylądowała w siatce. W 39. minucie po strzale Żmudy tor lotu piłki zmienił jeszcze Lipiński, lecz bramkarz gości bez problemu obronił i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej część gry do ataków ruszyli żółto-niebiescy. W 48' po centrze Bronisławskiego niecelnie główkował Januszkiewicz. Dwie minuty później przy próbie strzału pośliznął się Gajda i uderzył niecelnie, a w 53' po rzucie rożnym Lipiński nieczysto trafił w piłkę i ta wyszła za linię. W 59. minucie niecelnym strzałem odpowiedzieli zawodnicy z Zabrza. W 61' Januszkiewicz z prawego skrzydła zagrał płasko w pole karne, piłka zaplątała się pod nogami obrońców Górnika co wykorzystał Bronisławski, dając nam prowadzenie. W 66' odpowiedzieli zabrzanie, gdy na bliższy słupek bramki Szermacha uderzył Michalski; nasz bramkarz spisał się bez zarzutu. W 68' zza pola karnego mocno i celnie strzelił Gajda, bramkarz gości musiał sparować piłkę do boku. W 69' na pozycji spalonej znalazł się Lipiński i jego trafienie nie zostało zaliczone. Minutę później bardzo groźnie zrobiło się pod naszą bramką; Szermach najpierw znakomicie wybronił strzał Kotalczyka, a potem bez problemów obronił uderzenie Przybylskiego. W 77. minucie goście wykonywali rzut rożny. Do wrzuconej piłki wyskoczył przez nikogo nie atakowany Michalski i wyrównał stan meczu. Na nagraniu widać jednak, że Szermach był przytrzymywany przez piłkarza Górnika, co znacznie utrudniło mu interwencję. Nasi odpowiedzieli w 80', Januszkiewicz zagrał w karne wzdłuż bramki, jednak żaden z zawodników Stali nie dopadł do piłki. W 83' bliski skompletowania hat tricka był Bronisławski, jego strzał w obronił bramkarz gości. W końcówce po dograniu Kulczyckiego niecelnie próbował Dychus, podobnie jak Bronisławski. W ostatnich minutach meczu za bezpardonowe wejście w Jurka czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Małecki, lecz Stalowcy nie zdążyli wykorzystać chwili gry w przewadze i mecz zakończył się rozczarowującym remisem.

29. kolejka III ligi:

Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 2:2 ( Bronisławski 25', 61' – Kubica 33', Michalski 76')

Stal Brzeg: Szermach – Żmuda (46' Kolanko), Sikorski, Maj (57' Cieślik), Jurek, Pożarycki, Zalewski, Gajda, Januszkiewicz (82' Kulczycki), Bronisławski, Lipiński (71' Dychus). Trener: Grzegorz Podstawek.

Sędziował: Damian Czukiewski (Dolnośląski ZPN)

Kartki: Maj (ż) - Małecki (cz)