Dwa sparingi w dwa dni

Remisem 1:1 z ROW 1964 Rybnik nasza drużyna zakończyła wyjazdowe mecze z drugoligowcami. Do ligowego meczu ze Ślęzą Wrocław pozostało trzy tygodnie w czasie których Stal rozegra cztery mecze sparingowe, wszystkie w Brzegu. W najbliższy weekend podopieczni trenera Pikausa rozegrają aż dwa mecze kontrolne w sobotę z Ruchem Zdzieszowice natomiast w niedzielę z Agroplonem Głuszyna. Oba te spotkania rozegrane zostaną na sztucznym boisku naszego stadionu i oba rozpoczną się o godz. 13:00.

Co najbardziej cieszy to stan kadrowy naszej drużyny i powrót do zdrowia wszystkich zawodników. We wczorajszych zajęciach udział wzięli Pożarycki, Januszkiewicz oraz Kulczycki. Dodatkowo w weekendowych meczach, testowany będzie napastnik z drużyny I-ligowej.

W sobotę zmierzymy się z naszym ligowym rywalem Ruchem Zdzieszowice, który poprzedniej rundy nie może zaliczyć do udanej. Przed sezonem nasi rywale stawiani byli w roli głównego faworyta do awansu natomiast po rundzie jesiennej bliżej im do drużyn walczących o ligowy byt niż do czołówki. Rundę wiosenną zawodnicy Ruchu rozpoczną pod okiem nowego trenera bowiem Andrzeja Polaka na tym stanowisku zastąpił Łukasz Ganowicz z MKS Kluczbork. Nowy sztab szkoleniowy dość szybko rozpoczął wzmacnianie składu wypożyczając z Odry Opole trzech zawodników: Dawida Wolnego, Michała Sypka oraz Grzegorza Grabasa.

W sparingach „Zdzichy” radzą sobie bardzo dobrze wygrywając trzy (Odra Opole 2:1, Polonia Głubczyce 2:1 oraz Agroplon Głuszyna 3:0) oraz jeden remisując (MKS Kluczbork 1:1).

Dzień później czyli w niedzielę (18.02.2018) "staniemy w szwanki" z liderem IV ligi opolskiej – Agroplonem Głuszyna. Nasz niedzielny rywal to bardzo młody klub który zainaugurował rozgrywki w B klasie w sezonie 2013/2014. Po trzech sezonach Agroplon zameldował się w IV lidze by już rok później, rundę wiosenną rozpocząć w fotelu lidera. 41 punktów w siedemnastu meczach, najwięcej zdobytych goli w lidze (49) najmniej straconych (10) pokazuje, iż nie jest to lider przypadkowy.

O drużynie Agroplonu trudno cokolwiek napisać bowiem nie prowadzi ona swojej strony internetowej. Jedynie co udało się znaleźć to wyniki kilku sparingów. Jak na razie mecze kontrolne nie wychodzą naszym niedzielnym rywalom. W trzech meczach zanotowali oni trzy przegrane – z Ruchem Zdzieszowice 0:3 z Polonią Głubczyce 3:5 i Foto-Higieną Gać 3:5.

Sparing nr 6

Stal – Ruch Zdzieszowice

17.02.2018 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu

Sparing nr 7

Stal – Agroplon Głuszyna

18.02.2018 (niedziela), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy serdecznie.