GKS Katowice kolejnym sparingowym rywalem

Nie zwalniają tempa piłkarze brzeskiej Stali, którzy już w środę rozegrają kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem żółto-niebieskich będzie najwyżej notowany spośród zimowych przeciwników, drugoligowy GKS Katowice. Starcie z tak mocnym zespołem to kolejny ważny etap trwającej selekcji, która - jak pokazał sobotni mecz z Ruchem Zdzieszowice - idzie w coraz lepszym kierunku.

GKS Katowice to jak na warunki drugoligowe duża marka, która powoli zaczyna odbudowywać swoją pozycję. Ubiegły sezon był dla katowiczan dramatyczny i zakończył się niespodziewanym spadkiem do II ligi. W obecnych rozgrywkach ekipa trenera Rafała Góraka robi wszystko, by powrócić na pierwszoligowe boiska i po rundzie jesiennej jest na dobrej drodze ku temu. 40 punktów po dwudziestu kolejkach daje GieKSie trzecią pozycję w tabeli, dwa punkty od miejsca gwarantującego bezpośredni awans.

Katowiczanie od poniedziałku przebywają w Wałbrzychu na drugim już zgrupowaniu w tym roku. Wcześniejszy pobyt na obozie w Bielsko-Białej nasi rywale zakończyli 13 stycznia grą kontrolną z Rekordem Bielsko-Biała (wygrana 4:1). Kilka dni później zwyciężyli w sparingu z kolejnym przedstawicielem III ligi - Górnikiem II Zabrze 3:1, a w minioną sobotę bezbramkowo zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nie próżnują również szefowie GKS-u, którzy zdołali już zakontraktować czterech zawodników: Kamila Bętkowskiego (Gwarek Tarnowskie Góry), Łukasza Konefała (Stal Stalowa Wola), Piotra Kurbiela (Olimpia Elbląg) i Macieja Dampca (ŁKS Łódź).

Dla piłkarzy GKS-u sparing ze Stalą będzie drugim środowym meczem. Tego samego dnia, tuż przed potyczką z brzeżanami zmierzą się oni ze Ślęzą Wrocław.

Sparing nr 3

GKS Katowice - Stal

29.01.2020 (środa), godz. 18:15

Boisko Centrum "Aqua Zdrój" w Wałbrzychu, ul. Ratuszowa 6.

Zdjęcie tytułowe: www.gkskatowice.eu