"Goalkeeper Coaching Workshop" ponownie w Brzegu.

Na początku czerwca, dokładnie w dniach 06-08.06.2016, na Stadionie Miejskim w Brzegu odbędzie się międzynarodowa konferencja trenerów bramkarzy „Goalkeeper Coaching Workshop”. Weźmie w niej udział trener bramkarzy Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg, Marek Szymocha oraz jego podopieczny Miłosz Jaskuła z grupy młodzików.

„Goalkeeper Coaching Workshop” jest największą tego typu konferencją w naszym kraju a w Brzegu odbywa się już drugi raz z rzędu. Do naszego miasta, ponownie zawita około 90 uczestników z wielu krajów m.in. Szwecji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Finlandii, Węgier, Bułgarii, Rumuni, Włoch, Niemiec, Austrii, Słowacji, Kenii, Holandii, Chorwacji, Serbii, Belgii, Estonii oraz oczywiście z Polski. .

Prelegentami będzie dziesięciu znakomitych trenerów z topowych klubów europejskich m.in:

Daniel Correia - trener bramkarzy w klubie FC Porto (Portugalia), który obecnie szkoliIkera Casillas,

Ricard Segarra - Koordynator Szkolenia Bramkarzy w FC Barcelona (Hiszpania),

Guy Martens jeden z najlepszych trenerów Bramkarzy w Belgi oraz mentor takich zawodników jak Thibaut Courtois z Chelsea FC (Anglia).

Dla Marka Szymochy, będzie to świetna okazja aby poszerzyć swoją wiedzę i posłuchać rad kolegów po fachu z Bayeru Leverskusen, Borussii Dortmund (Niemcy) i wielu innych.

Natomiast Miłosz Jaskuła (AP Stal Brzeg) będzie brał udział w sesjach praktycznych. Z całą pewnością nabyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i miejmy nadzieję, że za 3 lata Miłosz wskoczy do podstawowej jedenastki pierwszego zespołu i będzie konkurował z Markiem o bluzę z numerem "jeden".

Obu panom życzymy samych sukcesów, wielu pozytywnych rozmów i zdobycia jak największej wiedzy, która wzniesie na wyższy poziom szkolenie w naszym klubie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Stadion Miejski w Brzegu, w dniach 06 - 08.06.2016. Będzie można zobaczyć i poznać tajniki fachu trenerów bramkarzy z najwyższej półki światowej.