Grała nasza młodzież!

Nasi seniorzy już rozpoczęli przygotowania do rozgrywek Saltex IV Ligi, juniorzy i grupy młodzieżowe odpoczywają po ciężkim sezonie i do treningów wrócą dopiero w sierpniu. Natomiast grupy orlików i żaków dopiero teraz rozpoczęły swoje wakacje.

W niedzielę 5 lipca młodzi zawodnicy pod opieką trenerów Marka Szymochy i Grzegorza Galanta wybrali się na turniej piłkarski Skoda Klische Masters do Görlitz.

Młodzi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub. W kategorii U-9 rywalizowało 15 drużyn. Nasza ekipa zajęła 6-te miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. W kategorii U-11 rywalizowało 14 drużyn podzielonych na dwie grupy. Młodzi piłkarze Stali zajęli 8-me miejsce.

Do drużyny gwiazd turnieju wybrano trzech naszych zawodników: Kacpra Sikorskiego i Piotra Czajkowskiego (kategoria U-9) oraz Jakuba Habrycha (kategoria U-11). W nagrodę zawodnicy dostali pamiątkowe koszulki oraz dyplomy.

Stal Brzeg U-9 skład: Kamil Krzyszczuk, Kacper Sikorski, Robert Sikora, Mateusz Zieliński, Krzysztof Baranowski, Mateusz Młynarczyk, Bartosz Młynarczyk, Piotr Czajkowski, Mateusz Januszek, Bartosz Izdebski, Kamil Szczawurski, Norbert Kuziemski

Stal Brzeg U-11 skład: Miłosz Jacheć, Adrian Łopatka, Robert Babijczuk, Mateusz Foryś, Jan Druszcz, Piotr Sikora, Jakub Habrych, Tomasz Wionczek, Damian Sobyra, Oskar Prądzyński, Mateusz Podgórski

W dniach 10 - 12 lipca, w kategoriach wiekowych U-10 oraz U-11, Stal Brzeg wystartowała w III edycji międzynarodowego turnieju Wrocław Trophy.

Trenerzy Norbert Czapka, Grzegorz Galant oraz Damian Dziura wraz z rodzicami zawodników, przez trzy dni jeździli do Wrocławia na mecze swoich drużyn. Była to znakomita okazja do porównania swoich umiejętności piłkarskich na tle drużyn z Bośni i Hercegowiny, Czech, Łotwy, Niemiec, Słowacji i Białorusi. Młodzi piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony strzelając łącznie 47 goli. Doświadczenie zdobyte podczas całego turnieju z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Stal Brzeg U-10 skład: Adrian Łopatka, Kamil Krzyszczuk, Kacper Sikorski, Robert Sikora, Mateusz Młynarczyk, Damian Sobyra, Oskar Prądzyński, Mateusz Podgórski, Szymon Widziak, Maciej Maciejewski. Jakub Królak.

Stal Brzeg U-11 skład: Miłosz Jacheć, Dawid Gromnicki, Piotr Sikora, Krzysztof Duliniec, Michał Malinowski, Maciej Wieczorek, Szymon Zalewski, Fabian Sikora, Patryk Resiak, Paweł Ziemba, Szymon Nowacki, Kuba Habrych

Dla niektórych zawodników były to ostatnie turnieje pod wodzą swoich trenerów i było to z pewnością miłe zakończenia i podsumowania dotychczasowej pracy.

Już niedługo, w naszym klubie zajdzie szereg zmian w kategoriach dziecięcych (o czym będziemy informować).

Na koniec chcieliśmy podziękować prezesowi Stali Brzeg panu Januszowi Dziura oraz wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacji wyjazdu.

Powiązana galeria: