IV liga: Stal - Małapanew Ozimek 1:1

W ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 w IV lidze opolskiej, Stal zremisowała z Małąpanwią Ozimek 1:1. Z remisu bardziej zadowoleni byli goście, którym jeden punkt zapewnił miejsce na najniższym miejscu podium w zakończonym sezonie. Po meczu, nas zawodnicy odebrali medale, Puchar oraz Mistrzowską Paterę ufundowaną przez Burmistrza Brzegu pana Jerzego Wrębiaka.

Mecz rozpoczęliśmy od wysokiego „c”. Już w pierwszej akcji, potężna bomba Dołgana zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. W 3’ przyjezdni blokują strzał Bonara i wyprowadzają kontrę, po której błąd w wybiciu popełnia Szymocha ale strzał zawodnika gości ostatecznie nie trafia w światło bramki. W 5’ piękną podcinką popisał się Szpak, ale będący w polu karnym Kulczycki źle opanował futbolówkę i zaprzepaścił tym samym dobrą okazję. Minutę później akcję Ozimka w naszym polu karnym, czyszczą obrońcy. W 10’ piłkę w środku boiska przejął Bonar, zagrał do Kulczyckiego, ten do Dołgana, którego dośrodkowanie o centymetry minęło głowę Jaworskiego. Dwie minuty później wywalczyliśmy rzut rożny ale „wrzutka” Szpaka była za krótka. Następne 10 minut to gra głównie w środku boiska bez groźnych akcji pod obiema bramkami. W 20’ goście oddali strzał z 30 metrów, po którym Sowiński trafia w mur, a ponowna dobitka została zablokowana i wyszła na róg. Dośrodkowanie zakończyło się małym zamieszaniem w naszym polu karnym i zablokowanym strzałem przewrotką gości. W 24 minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Szpak, który przyjął piłkę na klatkę ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokowali obrońcy a dobitka Jaworskiego była niecelna. W następnych minutach mieliśmy kilka rzutów rożnych ale bez zagrożenia, natomiast goście w 28 minucie oddali niecelny strzał z dystansu. W 32’ Kiełbasa zagrał do Kulczyckiego, który minął dwóch zawodników i potężnie uderzył na bramkę. Piłka, minimalnie przeleciała nad bramką. Między 35 a 37 minutą mieliśmy dwa rzuty rożne, po których niestety nie oddaliśmy strzału na bramkę Ozimka. W 38 minucie , krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, kończy się zablokowanym uderzeniem Płomińskiego. W 43 minucie, niecelny strzał oddali goście. W 43 minucie w polu karnym rywali pograli Gajda z Dołganem ale wywalczyli tylko róg, po którym niecelnie uderzał Boczarski.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Stali. Dwa razy do strzału szykował się Jaworski ale faulował zawodnika gości i zakończyło się na strachu przyjezdnych. W 48 minucie, na linii pola karnego faulowany był Kulczycki. Piłkę dośrodkował Mencel a strzał Płomińskiego nie znalazł drogi do bramki. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 50 minucie kontrę wyprowadzili goście, z którą poradził sobie Sikorski a ponowna ich akcja kończy się faulem i bardzo groźnym uderzeniem obok naszego słupka. Z rogu także nic goście nie wywalczyli, bowiem Sikorski zablokował uderzenie jednego z ich zawodników. W 54 minucie ponowna kontra gości ale w ostatnim momencie jeden z ich zawodników „machnął” się i przez to nie oddali strzału. W 57 minucie już nam się nie udało. Długie zgranie trafia na głowę Sucheckiego, który umieszcza piłkę w naszej bramce. Jakby tego było mało w 62 minucie drugą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Kiełbasa i od tej minuty musieliśmy radzić sobie w dziesięciu. I paradoksalnie od tego momentu ponownie przejęliśmy inicjatywę na boisku. Trzy minuty później w polu karnym, przewracany był Jaworski i sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny na gola zamienił Szpak i był już remis. W 69 minucie niecelnie uderzał Boczarski, minutę później strzał Gajdy blokują obrońcy a kontrę gości czyściutkim wślizgiem przerwał Mencel. W 72 i 75 minucie dwie akcje przeprowadzili goście. W pierwszej ich strzał został zablokowany a w drugiej w ogóle nie oddali strzału. W 82 minucie w polu karnym rywali, ponownie przewracany był Jaworski, ale tym razem czysto i zgodnie z przepisami. W 84’ kontrę gości wybiciem na róg przerywa Płomiński. W 88 minucie uderzał Płomiński a piłka po „bloku” wyszła w aut. Za chwilę goście blokują uderzenie Poważnego. W 90 minucie po akcji gości i strzale z woleja piłka poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szymochę. Za chwilę sędzia główny zakończył to spotkanie w którym dzielimy się punktami z Małąpanwią Ozimek.

IV ligę żegnamy (mamy nadzieję że na zawsze), po ładnym i szybkim meczu z Małąpanwią Ozimek. Obie drużyny zagrały otwarty mecz, który każda z nich chciała wygrać. Remis może z lekkim wskazaniem na naszą drużynę nie krzywdzi żadnej z nich a kibice zobaczyli ciekawe widowisko. Do zobaczenia w III lidze, która startuje już w ostatni weekend lipca.

Wszystkim kibicom, dziękujemy za doping przez cały sezon i liczymy że w przyszłym będziecie jeszcze głośniejsi! Dzięki!