Juniorzy kończą sezon z brązowymi medalami!

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zgotowali nam juniorzy, którzy walczyli o trzecie miejsce w tabeli Opolskiej Ligi Juniorów. Wyprzedzający nas Chemik Kędzierzyn-Koźle miał o jeden punkt więcej, więc aby wskoczyć na pudło „Chemiczni” musieli stracić punkty a Stal zdobyć co najmniej jedno „oczko” .

Presja tego meczu lekko sparaliżowała naszych zawodników, którzy kiesko w niego weszli i w początkowych minutach kapitalnymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz Dylewicz, "wyciągając" piłki w nieprawdopodobnych okolicznościach. Z upływem kolejnych minut gra zaczęła się wyrównywać ale pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Na drugą część nasi zawodnicy, wyszli w bojowych nastrojach, więcej grali piłką i w końcu zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką rywali. Niestety jako pierwsi straciliśmy gola, ale już kilka chwil później wyrównał Krej. Wciąż atakowaliśmy i znowu „dostaliśmy” gola po bardzo ładnym uderzeniu zawodnika Koksownika. Michał nie miał szans na jego obronę. Tak jak po pierwszym golu bardzo szybko wyrównaliśmy tym razem za sprawą Drozda! Do końca meczu pozostało jeszcze kilka minut, więc nasi zawodnicy rzucili się do ataków. Mimo kilku wyśmienitych okazji (min słupek) nie udało nam się strzelić gola na 3:2.

Zawodnicy załamani padli na murawę, ale dobre wieści przyszły z Opola, gdzie Odra pokonała Chemika, co spowodowało że wyprzedziliśmy ich w tabeli (z Chemikiem mamy lepszy bilans 0:2 na wyjeździe i 7:0 u siebie). Kiedy z OZPN przyszła informacja o ukaraniu walkowerem MKS Gogolin (za występ nieuprawnionego zawodnika w jednym z wcześniejszych meczów) nasi zawodnicy mogli świętować swój sukces. Cieszy on tym bardziej że kilku z nich kończy w tym roku wiek juniora i zaczyna karierę seniorską. W juniorach nie zagrają już: Bartosz Świechowski, Paweł Rawski, Michał Dylewicz, Sebastian Drozd, Adrian Janeczek, Michał Masłowski oraz Grzegorz Doszna.