Juniorzy młodsi zagrają w barażach o CLJ U-17!

Już w środę nasza drużyna juniorów młodszych przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Rywalem ekipy trenera Wojciecha Kaszuba będzie FC Wrocław Academy.

Nasz zespół w ostatnim spotkaniu OLJM przegrał z Odrą II Opole 1:2, przez co zakończył rundę jesienną na 2. miejscu w tabeli (tuż za opolanami). Była to jedyna porażka żółto-niebieskich w tym półroczu, którzy dzięki bilansowi 12-1-1 znajdowali się jedynie dwa oczka za Odrą. Jednak ze względu na to, że klub ze stolicy naszego województwa ma już jedną ekipę w Lidze Centralnej U-17, to właśnie Stal powalczy w barażowym dwumeczu o awans.

Zadanie to będzie wyjątkowo trudne, bo wrocławianie są jedną z najlepszych Akademii na Dolnym Śląsku, a ich wojewódzkie rozgrywki również stoją na znacznie wyższym poziomie. Rywale z pewnością będą przewyższali naszych młodych zawodników pod względem warunków fizycznych, ale mamy nadzieję, że Stalowcy swoim zaangażowaniem i charakterem zdołają się im przeciwstawić.

Baraże o CLJ U-17 rozgrywane są w systemie dwumeczu. Pierwsze spotkanie już w środę we Wrocławiu, natomiast rewanż odbędzie się w najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Brzegu. Zwycięzca awansuje do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych (grupy C), która składa się z ośmiu najmocniejszych drużyn spośród czterech województw: Dolnośląskiego, Śląskiego, Lubuskiego i Opolskiego.

Baraż o Centralną Ligę Juniorów U-17 - I mecz

FC Wrocław Academy - Stal Brzeg

17.11.2021 (środa), godz. 15:00

Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu, ul. Sztabowa 101

fot. Mirosław Szozda