Kilka pytań do Dominika Wejerowskiego

Dominik Wejerowski (15.06.1992, 178 cm, 78 kg), pomocnik, wychowanek MKS Oława.

1. Pierwsze pytanie jak zawsze standardowe. Przybliż swoją osobę kibicom w Brzegu.

Dominik Wejerowski - Swoją przygodę z piłką zaczynałem w Moto-Jelczu Oława, którego jestem wychowankiem. Z tym klubem, występowałem na szczeblu II i III ligi. Zdobyte tam doświadczenie i możliwość rozwoju pomogły mi stać się bardziej świadomym zawodnikiem zarówno na boisku jak i w życiu. Po latach gry w Oławie, myśląc i mając nadzieję, że to tylko przystanek w dalszej piłkarskiej przygodzie, przeniosłem się do Foto-Higieny Gać. Czas pokazał że zadomowiłem się tam, aż 5 lat, co wspominam bardzo pozytywnie. Poznałem tam wielu dobrych i doświadczonych zawodników, od których nauczyłem się piłkarskiego rzemiosła. Dzisiaj jestem w Stali i mam nadzieję, że uda mi się pomóc mojej nowej drużynie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku i wielu zwycięstw.

2. Jaka jest Twoja nominalna pozycja na boisku?

D. W. - Moja pozycja na boisku to środek pomocy. Mogę grać na pozycjach 8 oraz 10.

3. Co Cię skłoniło do dołączenia do naszej drużyny?

D. W. - Takie pytania zawsze musza paść i zawsze trudno na nie odpowiedzieć. W Gać czułem się dobrze ale poczułem, że już czas zmienić otoczenie, które mam nadzieję sprawi że będę jeszcze lepszym zawodnikiem.

4. Jakie cechy charakteryzują dobrego piłkarza?

D. W. - Na pewno ciężka praca na treningach, bo tylko ona może sprawić że będziesz dobrym piłkarzem. Ważna jest także „głowa”, która pozwala się skupić na grze a nie na tym co poza nią.

5. Co chciałbyś osiągnąć w piłce?

D. W. - W piłce skupiam się na najbliższym meczu a co przyniesie przyszłość to zobaczymy. Na pewno życzyłbym sobie aby omijały mnie kontuzje co sprawi że moja dyspozycja będzie tylko rosła. Moim celem na najbliższy czas jest regularna gra w barwach Stali w lidze i oczywiście w Pucharze Polski w którym chciałbym abyśmy zaszli jak najwyżej.

6. Czym oprócz piłki się zajmujesz?

D. W. - Moje życie związane jest z piłką i wokół niej się toczy. Oprócz gry, posiadam także uprawnienia trenerskie, które pozwalają mi na prowadzenie drużyny Czarni Sobociska w B-Klasie. Ponadto grę i treningi łączę z pracą w Gminie Oława.

Dziękuję bardzo za wywiad i życzę samych sukcesów w nowej drużynie.

D. W. - Dziękuję.