Kolejne sparingi przed nami.

Już w sobotę (11.02.107) w Opolu przy ul. Wandy Rutkiewicz, nasza drużyna zmierzy się w kolejnym meczu sparingowym z trzecią drużyną II Ligi - Odrą Opole. Nie będzie to jedyny mecz „żółto-niebieskich” w nadchodzącym weekendzie, bowiem w niedzielę w Brzegu na Stadionie Miejskim, na boisku ze sztuczną nawierzchnią zagramy z Burzą Bystrzyca Oławska. W Opolu zaczniemy o 12:00 a w Brzegu o 14:00.

Odra Opole jako beniaminek spisuje się wyśmienicie w II Lidze, a trzecie miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek daje jej bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. 8 punktów przewagi nad czwartą Puszczą Niepołomice (4 miejsce daje możliwość gry w barażach o 1 Ligę), sprawia że w Opolu cel mają tylko jeden.

Jesienny bilans Odry wygląda następująco: 11 wygranych, 6 remisów i 2 przegrane. Bilans goli: 33-16.

W przerwie zimowej działacze zadbali także o wzmocnienia. I tak w Opolu w rundzie wiosennej zagrają: napastnik Szymon Skrzypczak (wypożyczony z Górnika Zabrze), bramkarze Bartosz Kowalczyk (Liverpool) oraz Maciej Turek (MOSiR Opole), pomocnicy Gabriel Nowak (ROW 1964 Rybnik) oraz Mateusz Wrzesień (Rozwój Katowice) i napastnik Marcin Wodecki (Legionovia). Zazwyczaj jak przychodzą nowi zawodnicy to inni muszą odejść. Nie inaczej jest w Odrze w której w rundzie wiosennej, kibice nie zobaczą: Mateusza Marca i Bartłomieja Kolanko (obaj wypożyczeni do Ruchu Zdzieszowice), bramkarza Macieja Reniowskiego (wyjazd za granicę), Przemysława Brychlika (ROW Rybnik), Damiana Ałdasia (Stal Mielec ?) oraz Adriana Krysiana (szuka klubu).

W ostatnim springu rozegranym w styczniu 2016 w Opolu z Odrą przegraliśmy 1:5, a honorowego gola dla naszego zespołu zdobył, na początku meczu, Łukasz Szpak. Jak będzie w sobotę? Zobaczymy.

W niedzielę natomiast, zmierzymy się z A-Klasową Burzą Bystrzyca Oławska. Nasz niedzielny rywal występuje w A-klasie wrocławskiej w grupie 3, zajmując w niej ósme miejsce (na 14 drużyn). Bilans naszych niedzielnych rywali to 17 punktów, odniesiony w pięciu wygranych, dwóch remisach i sześciu przegranych. Bilans goli na „zero” 38/38.

Na oba mecze serdecznie zapraszamy, bo do ligi coraz bliżej!

Sparing nr 4

Odra Opole – Stal