Lider IV ligi opolskiej pokonany

W drugim meczu rozegranym w trwającym weekendzie, Stal pokonując lidera IV ligi opolskiej Agroplon Głuszyna 2:0, zanotowała drugą wygraną. Gole dla naszej drużyny zdobyli Bronisławski w pierwszej połowie oraz Lipiński w drugiej.

Dzisiejszy mecz nie stał na najwyższym poziomie ale wygrana naszej drużyny była zasłużona. Co prawda rywale także mieli swoje okazje ale dużo więcej stworzyła ich sobie Stal i co najważniejsze dwie wykorzystała.

Pierwszy gol padł już na początku meczu, kiedy to „zagranie na jeden kontakt” przeprowadził Bronisławski z Sikorskim w wyniku którego ten pierwszy znalazł się w idealnej sytuacji i jej nie zmarnował. Dosłownie minutę później powinno już być 2:0, ale strzał Zaremby po idealnym podaniu od Nowackiego trafił w słupek. Goście odpowiedzieli szybką i bardzo ładną akcją w 17. minucie ale na szczęście dla nas strzał jednego z nich zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Szermacha. W 22. minucie Stal przeprowadziła chyba najładniejszą akcję meczu, w której z pierwszej piłki zagrywali do siebie Nowacki-Bronisławski, Sikorski ale ten ostatni minimalnie chybił i piłka zamiast do siatki przeleciała obok bramki. W drugiej połowie tej części nic ciekawego już się nie wydarzyło i zakończyła się ona skromnym prowadzeniem Stali.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w ciągu pięciu minut oddali dwa niecelne strzały ale już w 51. minucie po faulu Pożaryckiego sędzia wskazał na rzut karny dla nich. Na szczęścicie w bramce mieliśmy dzisiaj Szermacha, który wyczuł intencję strzelca i sparował piłkę na róg. W 57.minucie „żółto-niebiescy” przeprowadzili szybką kontrę, Dychus zagrał do Lipińskiego, który mocnym strzałem dał nam dwubramkowe prowadzenie. Z każdą minutą rywale słabli fizycznie a nasi zawodnicy stworzyli sobie jeszcze dwie akcje po których powinny paść gole. W 40’ sam na sam z bramkarzem znalazł się Szymkowiak i trafił w słupek a kilka chwil później niecelną dobitką po strzale Bonisławskiego – Dychus, zaprzepaścił szanse na swojego gola w tym meczu.

Sparing nr 7

Stal – Agroplon Głuszyna 2:0

(Bronisławski, Lipiński)

I połowa: Stal: Szermach – Kolanko, Sikorski, Pożarycki, Jurek , Maj, Kulczycki, Nowacki, Bronisławski, Zaremba, zaw. testowany.

II połowa: Stal: Szermach (60’ Krężel) – Jurek (70’ Kolanko), Kochański, Pożarycki, Kolanko (60’ Maj), Zaremba (Bronisławski), Zalewski, Szymkowiak, Gajda, Dychus, zaw. testowany (Lipiński).