Lider przyjeżdża do Brzegu

Po bardzo słabym w wykonaniu naszych zawodników meczu ze Ślęzą Wrocław już w najbliższą sobotę będą oni mieli okazję do rehabilitacji. Zadanie nie będzie proste, bo do Brzegu przyjeżdża lider i najrówniej grająca drużyna w tabeli – GKS 1962 Jastrzębie. Miejmy nadzieję, że w naszej drużynie zadziała efekt sportowej złości i w walce z liderem powalczy o wygraną.

GKS 1962 Jastrzębie niemal od początku rozgrywek nadaje im ton. Drużyna, która w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki biła się o pozostanie w nowej III Lidze, przeszła istną metamorfozę i w obecnych rozgrywkach jest już na długiej prostej w walce o awans. Na 4 kolejki prze końcem rozgrywek ma cztery punkty przewagi nad drugim Ruchem Zdzieszowice. Nasza drużyna miała przed sezonem z góry inny cel czyli utrzymanie, który już zrealizowała. Teraz walczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli a kto wiem może i podium.

Po 3 kolejkach GKS ma na koncie 61 punktów i prostą drogę do awansu. Nasi sobotni rywale odnieśli 17 zwycięstw, 10 remisów oraz tylko trzy razy schodzili z boiska pokonani. Jak na lidera przystało mają oni najwięcej strzelonych goli (57) i prawie najmniej straconych (25) (lepsza jest Stal Bielsko-Biała 24).

GKS 1962 Jastrzębie jest najlepiej grającym zespołem w meczach wyjazdowych w naszej grupie. W „gościach” nasi rywale zdobyli 27 punktów o jeden więcej od drugiego Ruchu Zdzieszowice.

Wiosenne wyniki nie są może takimi jakimi życzyli by sobie tego i kibice i działacze naszych rywali ale mimo to GKS z każdą kolejką przybliża się do wygrania ligi i awansu. W rundzie wiosennej zdarzały się jastrzębianom wpadki jak remisy z Lechią Dzierżoniów czy Górnikiem Wałbrzych ale także wysokie wygrane (9:0 z Olimpią Kowary).

Najlepszym strzelcem drużyny lidera tabeli jest Wojciech Caniboł, który w obecnych rozgrywkach ma na koncie już 17 goli. Drugi z kolei, Daniel Szczepan może się także pochwalić dwucyfrowym wynikiem i dwunastoma trafieniami.

W przerwie między rozgrywkami w Jastrzębiu postanowiono na jakość nie na ilość i ściągnięto zawodników, którzy mieli być realnym wzmocnieniem a nie uzupełnieniem kadry. Oprócz młodego Macieja Gaszki (Szkółka Piłkarska MOSiR w Jastrzębiu) do klubu dołączyli Marcin Ruda z Piasta II Gliwice ora Krzysztof Suchecki z Siarki Tarnobrzeg. Z klubem pożegnało się także trzech zawodników: Paweł Gwóźdź (Spójnia Lądek) oraz Bartosz Szepeta oraz Oskar Mazurkiewicz, którym skończyły się kontrakty. Jak się okazało ten drugi, szybko ponownie założył koszulkę Jastrzębia bowiem kilka dni temu jako wolny zawodnik podpisał nowy kontrakt z naszymi sobotnimi rywalami.

W jesiennym meczu, Stal gładko przegrała w Jastrzębiu 0:3.

W sobotę naszą drużynę czeka bardzo ciężkie spotkanie z liderem rozgrywek. Patrząc na tabelę nie trudno wskazać faworyta tego meczu, zwłaszcza że rywale wciąż grają o awans. Ale „papier” nie gra grają zawodnicy a wyniki jakie padają w naszej grupie czasami trudno zrozumieć. Naszych zawodników stać na punkty w sobotnim meczu, ale muszą zagrać z pełnym zaangażowaniem i walczyć. My wierzymy!

III Liga gr.3

Stal – GKS 1962 Jastrzębie