Marek Zagórski - analitykiem gry przeciwnika w naszej drużynie

Miło nam poinformować, iż od maja obecnego sezonu, sztab szkoleniowy naszej drużyny, do rozpracowania gry przeciwnika wykorzystuje analizy gry rywali przygotowane przez Marka Zagórskiego.

Raporty te tworzone są na podstawie analizy video, które następnie w formie prezentacji multimedialnej i opisowej przekazywane są trenerowi Pikusowi. Analiza ta obejmuje opis najbliższego rywala, jakim gra ustawieniem z naciskiem na ich mocne i słabe strony.

Analiza gry przeciwnika jest elementem, który pomaga rozwijać własny zespół i wspierać proces przygotowań do najbliższego meczu, dając wiele informacji na temat przeciwnika.

Marek Zagórski jest wychowankiem Stali Brzeg w której występował w „okręgówce” oraz IV lidze. Obecnie jest trenerem Victorii Dobrzyń a w swoim trenerskim CV ma także takie kluby jak: Burza Lipki oraz Olimpia Lewin Brzeski (juniorzy). Posiada on dyplom trenera piłki nożnej z licencją UEFA B.

Analizą piłkarską zajmuje się od 2014 roku gdzie będąc na stażu w Legii II Warszawa pod okiem Jacka Magiery, stawiał pierwsze kroki w tym elemencie. Od początku obecnego roku współpracuje on z firmą Scouter, która zajmuje się profesjonalnym tworzeniem raportów piłkarskich min. dla jednej z drużyn występujących w NICE I Lidze.