Mecz z Ruchem bez kibiców gości

Już za dwa tygodnie w Brzegu na Stadionie Miejskim nasza drużyna zmierzy się z 14-krotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów. Zapowiada się święto piłkarskie w naszym mieście, niestety bez kibiców gości.

W związku ze zniszczeniami tzw. klatki jakich dokonali kibice Polonii Bytom, podczas ostatniego meczu ligowego, polegających na zniszczeniu kilkudziesięciu krzesełek, nadpaleniu bieżni oraz naruszeniu konstrukcji ogrodzenia – właściciel stadionu MOSiR w porozumieniu z klubem, postanowił iż do czasu naprawy ww. szkód, mecze w Brzegu będą rozgrywane bez udziału, zorganizowanych grup kibiców gości.

W myśl hasła „piłka nożna dla kibiców” jest nam bardzo przykro z tego powodu ale szkody jakich dokonali kibice Polonii Bytom nie pozwalają na bezpieczne rozegranie meczu z kibicami gości. Sprawa tym bardziej dla klubu jest bolesna, iż jako pierwsi wpuściliśmy kibiców Polonii na mecz w tym sezonie ale mimo zapewnień klubu jak i Stowarzyszenia Kibiców Polonii – nie dotrzymali oni słownych umów powodując uszkodzenie stadionu i doprowadzając do takiego stanu rzeczy.

Zarząd klubu BTP Stal Brzeg