Mecz za "6" punktów

Kolejny mecz z kategorii tych "o sześć punktów" rozegrają nasi zawodnicy. Tym razem żółto-niebiescy udadzą się do Lubina na mecz z rezerwami Zagłębia. Drużyna gospodarzy traci do Stali tylko jeden punkt i z pewnością, podobnie jak ekipa trenera Domagały, będzie walczyła o pełną pulę. Liczymy, że po ubiegłotygodniowym pechowym remisie z Pniówkiem, nasi zawodnicy pokażą sportową złość i wygrają pierwszy ligowy mecz od połowy sierpnia.

Rezerwy Zagłębia, dwukrotnego Mistrza Polski, zostały reaktywowane w 2013 roku po rozwiązaniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Celem drugiej drużyny jest ogrywanie i wprowadzanie do dorosłego futbolu adeptów lubińskiej akademii, jednej z najlepszych w kraju. "Dwójka" Zagłębia w 2017 roku powróciła do III ligi i od tego czasu notowała całkiem niezłe wyniki. Poprzedni sezon był jednak świetny dla ekipy trenera Adama Buczka, która zajęła 3. miejsce w tabeli, z 64 punktami ustępując jedynie Górnikowi Polkowice i Ślęzie Wrocław.

W letniej przerwie pomiędzy rozgrywkami oczywiście doszło do pewnych zmian w kadrze Zagłębia II. Zawodników, którzy opuścili drużynę, uzupełniono zdolnymi juniorami. Oprócz tego zdarza się, że w drugiej drużynie występują piłkarze z pierwszego zespołu, choć dzieje się tak stosunkowo rzadko.

Przyszli: Borys Borowiec, Dawid Dawidziak, Kacper Laskowski, Sebastian Mach i Patryk Maciejewski (wszyscy z drużyny juniorów), Kacper Chodyna (powrót po kontuzji), Kamil Mazek (Stomil Olsztyn).

Odeszli: Michał Bogacz, Daniel Dudziński i Łukasz Soszyński (I drużyna), Jakub Brzeżowski (SC Cambuur - Holandia), Szymon Czajor (Świt Skolwin), Massimo Fonseca Hoogerwerf (TEC Tiel - Holandia), Wiktor Nahrebecki (Foto-Higiena Gać), Jakub Ryś (MKS Kluczbork), Eryk Sobków (Górnik Polkowice).

Obecne rozgrywki są dla lubińskiej drużyny nieudane. Zespół trenera Buczka z 10 punktami zajmuje 16. miejsce w trzecioligowej tabeli. Mimo wielu pochwał ze strony szkoleniowców rywali, niezła gra nie przekłada się na zdobycze punktowe. Rezerwy Zagłębia wygrały tylko raz, na własnym terenie gromiąc Gwarka Tarnowskie Góry 4:0. Oprócz tego zanotowały aż siedem remisów (najwięcej w lidze) i czterokrotnie musiały uznać wyższość rywala. Wydaje się jednak, że ostatnio forma naszych przeciwników zwyżkuje, bowiem w ostatnich 3 meczach zdobyli oni 5 punktów. Najlepszym strzelcem Zagłębia II jest wychowanek brzeskiej Stali Bartosz Białek (3 trafienia). Ten zawodnik z resztą rozgrywa obecnie świetną rundę, bo oprócz ligowych trafień strzelał także w Totolotek Pucharze Polski oraz dwukrotnie w reprezentacji Polski do lat 19. Oprócz Białka, dwukrotnie do siatki rywali w meczach lII ligi trafiali Błażej Czuban, Kamil Mazek i Paweł Żyra.

Dotychczasowe mecze:

1. kolejka: Ruch Chorzów - Zagłębie II 1:0

2. kolejka: LZS Starowice - Zagłębie II 0:0

3. kolejka: Pniówek Pawłowice Śl. - Zagłębie II 1:1 (bramka: Mazek)

4. kolejka: Śląsk II Wrocław - Zagłębie II 1:0

5. kolejka: Zagłębie II - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (Mazek, Czuban)

6. kolejka: Foto-Higiena Gać - Zagłębie II 2:1 (Lepczyński)

7. kolejka: Zagłębie II - Ślęza 1:1 (Białek)

8. kolejka: MKS Kluczbork - Zagłębie II 1:1 (Gołębiowski)

9. kolejka: Zagłębie II - Górnik II Zabrze 0:3

10. kolejka: Piast Żmigród - Zagłębie II 2:2 (Czuban, Białek)

11. kolejka: Zagłębie II - Gwarek Tarnowskie Góry 4:0 (Więcek, Żyra 2, Sypek)

12. kolejka: Zagłębie II - Miedź II Legnica 1:1 (Białek).

Oba zespoły mierzyły się ze sobą czterokrotnie i ani razu nie udało nam się wygrać. W Brzegu dwukrotnie zwyciężało Zagłębie, a w Lubinie dwa razy zanotowaliśmy remis.

Historia bezpośrednich starć:

19.11.2017, III liga: Stal - Zagłębie II 1:2 (bramki: Sikorski - Spychała, Nowak)

16.06.2018, III liga: Zagłębie II - Stal 1:1 (Mucha - Cieślik)

29.08.2018, III liga: Stal - Zagłębie II 3:4 (Pożarycki, Celuch, Nowacki - Żmijewski, Borkowski 2, Nowak)

6.04.2019, III liga: Zagłębie II - Stal 0:0.

Mecz z Zagłębiem zapowiada się niezwykle interesująco. Oba zespoły z pewnością będą chciały zainkasować komplet punktów, który z perspektywy tabeli jest im potrzebny jak tlen. Nasz zespół przeciwko Pniówkowi zagrał świetny mecz i liczymy na to, że przy równie dobrej grze i lepszej skuteczności w sobotnie popołudnie będziemy mogli cieszyć się z tego jakże oczekiwanego zwycięstwa.

13. kolejka III ligi (grupa 3)

Zagłębie II Lubin - Stal

26.10.2019 (sobota), godz. 13:00

Stadion Zagłębia Lubin, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98.

Zdjęcie tytułowe: www.zaglebie.com