MKS Kluczbork następnym "sparingpartnerem"

Już w najbliższą sobotę naszą drużynę czeka kolejny mecz sparingowy z drugoligowcem. Tym razem zmierzymy się z przedstawicielem naszego województwa na szczeblu centralnym – MKS Kluczbork. Mecz ten odbędzie się w Kluczborku a początek zaplanowano na godz. 10:00.

Sobotni mecz będzie naszym czwartym spotkaniem sparingowym w trwającej przerwie zimowej. W dotychczasowych zanotowaliśmy remis (rezerwy Śląska Wrocław), wygraną (Czarni Jelcz-Laskowice) oraz przegraną (Rozwój Katowice). W każdym z tych meczów wystąpiło wielu zawodników testowanych z których do Stali dołączyło jak na razie dwóch, pomocnik Aleksander Januszkiewicz oraz obrońca Wojciech Kochański. W sobotnim meczu sprawdzani będą kolejni kandydaci do gry w naszej drużynie a o ich przydatności zdecyduje trener Pikaus.

MKS Kluczbork ma za sobą już cztery gry kontrolne. W pierwszej, bardzo wysoko pokonali lidera IV ligi opolskiej Agroplon Głuszyna 7:0 w drugiej zremisowali w Bełchatowie z miejscowym GKS 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się sparing numer trzy z Ruchem Zdzieszowice, natomiast w ostatnim nasi sobotni rywale musieli uznać wyższość lidera II Ligi GKS 1962 Jastrzębie (przegrali 0:1).

Drużyna MKS Kluczbork od wielu lat należy do czołówki zespołów piłkarskich naszego województwa, przez ostatnie lata będąc piłkarską wizytówką Opolszczyzny. Niestety ostatnie sezony nie należą do udanych w wykonaniu MKS i po spadku z I Ligi obecnie nasi rywale muszą mocno zakasać rękawy aby nie zaliczyć drugiego z rzędu spadku. Po rozegraniu 19 kolejek MKS zajmuje w tabeli szesnaste miejsce tracąc do „bezpiecznej” Legionovii dwa punkty. W utrzymaniu II Ligi dla Kluczborka ma pomóc nowy trener – Jan Furlepa oraz nowi zawodnicy. Na dzień dzisiejszy do MKS dołączyło ich dwóch – Hubert Antkowiak oraz Kamil Jonkisz.

Sparing nr 4

MKS Kluczbork – Stal

03.02.1028 (sobota), godz. 10:00

Kluczbork.

​Zdjęcie tytułowe pochodzi z portalu www.mkskluczbork.pl