Nasi bramkarze (i trener bramkarzy) podnoszą swoje umiejętności

W dniach 4-6 czerwca na stadionie miejskim w Brzegu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Trenerów Bramkarzy w której uczestniczył szkoleniowiec naszych bramkarzy Marek Szymoch oraz nasi bramkarze Amin Stitou, Kacper majchrowski oraz Miłosz Jaskuła.

Była to już IV edycja IGCW  w której wzięli udział tacy trenerzy jak: Luca Sorrentino (Napoli), John Achterberg (Liverpool), Xavier Ferrando (FC Barcelona), Christophe Lollichon (Chelsea Londyn), Angel Rochos (Real Madryt), Zsolt Petry (Herta Berlin), Luca Squinzani (Juventus FC) i Olivier Ossowski (Bayer 04 Leverkusen).
Uczestniczący w konferencji trenerzy brali udział w sesjach teoretycznych gdzie mogli poznać filozofię pracy z bramkarzami na najwyższym poziomie, a następnie na Brzeskim stadionie odbyły się sesje praktyczne.
W tym roku dzięki uprzejmości organizatora p. Miłosza Gładocha uczestniczyli w niej bramkarze pierwszej drużyny: Amin Stitou i Kacper Majchrowski, na których sesje prowadzili trener z Herty Berlin oraz Chelsea, a w grupie trampkarzy uczestniczył kolejny bramkarz z naszego klubu Miłosz Jaskuła, który trenował z trenerami Barcelony, Realu czy Napoli.

Marek Szymocha:

Ta konferencja była, ogromną dawką wiedzy. Trenerzy uczestniczący w niej byli bardzo otwarci na nowe znajomości i chętnie wymieniali się uwagami na temat pracy z bramkarzami w swoich klubach. W tych dniach nie tylko poznałem filozofię pracy w topowych klubach europejskich ale także podczas wieczornych rozmów dowiedziałem się jak pracuje się w czołowych Polskich klubach takich jak: Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Legia Warszawa. Wiedza jaką zdobyłem w tych dniach, pozwoli mi na jeszcze intensywniejszą pracę w klubie i wdrażanie wysokich standardów pracy z bramkarzami co mam nadzieję przyczyni się do ich jeszcze lepszego rozwoju.

Pragnę podziękować też Miłoszowi Gładochowi, za to że moi podopieczni mogli uczestniczyć w Konferencji gdyż była to dla nich niesamowita przygoda a także szansa na pokazania swoich umiejętności przed najlepszymi trenerami w Europie.