OLJ: OKS Oleso - Stal 2:6

W spotkaniu II kolejki Opolskiej Ligi Juniorów nasi zawodnicy udali się do Olesna na mecz z miejscowym OKS.

Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze, bo już w pierwszej minucie po bardzo ładnym podaniu Smoka, bramkę dla naszej drużyny zdobył Patryk Micuła. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i w 4. minucie z jedenastki Mateusz Dychus podwyższył na 2:0. W 7. minucie po błędzie Gawrońskiego gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. W 9. minucie po kolejnym błędzie w obronie, gospodarze stają przed szansą na wyrównanie, ale Kuboń broni uderzenie z pięciu metrów. Młodzi brzeżanie w dalszym ciągu atakowali i w 16. minucie po ładnej zespołowej akcji Piotr Mendak zdobywa trzecią bramkę. Niespełna dwie minuty później szybką kontrę brzeskiego zespołu na bramkę zamienia ponownie Mateusz Dychus. Niestety w 20. minucie po błędzie Jana Wolana i faulu Adriana Kubonia gospodarze otrzymują jedenastkę. Na nasze szczęście zawodnik gospodarzy nie trafia w bramkę. W 31. minucie po rzucie wolnym Dawid Gawroński zdobywa piątą bramkę dla Stali. Jeszcze w pierwszej połowie po ładnej akcji Dychusa i ładnym dograniu Mendaka, Andrzej Grudziński mógł zdobyć kolejna bramkę, ale trafił w zawodnika na linii bramkowej.

Od początku drugiej połowy nasi zawodnicy w dalszym ciągu chcieli zdobywać kolejne bramki. I w 50 minucie po ładnej zespołowej akcji całego zespołu swoją pierwszą bramkę zdobył nowo pozyskany z Juniora Skarbimierz - Adrian Fedorowicz. W 60. minucie za faul na zawodniku gospodarzy ukarany żółtą kartką został Piotr Mendak. W 65. minucie po zbył słabym podaniu Mendaka gospodarze zdobyli swoja druga bramkę.

Ostatecznie Stal wygrywa 6:2 w Oleśnie i po dwóch kolejkach jest liderem Opolskiej Ligi Juniorów.

OKS Olesn – Stal 2:6

Stal: A. Kuboń (58’ K. Nedzyński), K. Taraciński (74’ J. Mikuła), D. Gawroński, R. Kachel (46’A. Fedorowicz), J. Wolan, J. Smok, P. Mendak, J. Krej, P. Micuła (65’ J. Migacz), A. Grudziński, M. Dychus. Trener: Wojciech Kaszub.