OLJ: Stal Brzeg - MKS Kluczbork 0:1

W X kolejce Opolskiej Ligi Juniorów, Stal przegrała z MKS-em Kluczbork 0:1. Mecz ten był bardzo zacięty, sędzia pokazał 11 żółtych i 2 czerwone kartki. Trzy punkty pojechały do Kluczborka ale nasi zawodnicy nie muszą się wstydzić swojej gry.

Mecz rozpoczął się od ataków Stali. W 5’ sam na sam wyszedł Kędra, ale piłka odbiła się od bramkarza i wyszła na róg. Dośrodkowanie z „kornera”, strzałem głową na bramkę próbował zamienić Janeczek, ale przestrzelił. W 9 minucie dobrą akcję przeprowadził Masłowski, minął kilku rywali i zamiast strzelać, próbował „kiwać” i stracił piłkę. W 13’ MKS wyszedł z kontrą ale strzał był niecelny. Od tej minuty lekką przewagę osiągnęli goście. Dużo grali piłką ale nie stwarzali groźnych sytuacji. Stal próbowała grać długimi podaniami do Janeczka, ale zawsze brakowała tego ostatecznego podania. W 35 minucie Dośrodkowanie Jabłońskiego, obrońcy z Kluczborka wybili na 16 metr. Do piłki doskoczył Janeczek i strzelił mocno na bramkę. Niestety bardzo niecelnie. W 44’ akcję całej drużyny, dośrodkowaniem zakończył Masłowski, ale ponownie zrobił to za mocno i Janeczek nie miał szans „dojść” do piłki.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Stali. Nasi młodzi zawodnicy, uporządkowali grę w obronie i atakiem pozycyjnym próbowali zaskoczyć rywali. W 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Rawski. Niestety obok bramki. W 56’ prawym skrzydłem pognał Jabłoński, po czym zbyt mocno zagrał do Janeczka, który po raz kolejny nie miał szans dojść do piłki. Minutę później Kędra jak tyczki mijał zawodników MKS-u, w polu karnym powstrzymał go bramkarz. Odbitą przez niego piłkę w bramce próbował umieścić Dykus, ale jego strzał był niecelny. W 60’ minucie długie zagranie do Janeczka, w ostatniej chwili wybijają obrońcy MKS-u. W 74 ‘ ponownie Janeczek, urywa się gościom i jest faulowany na 18 metrze. Na bramkę strzelał sam poszkodowany, ale zrobił to bardzo niecelnie. W 79 minucie rywale ponownie powstrzymują Janeczka faulem. Dośrodkowanie Dykusa, trafia na głowę M. Mendaka, ale nasz pomocnik strzela obok bramki. W 85 minucie, goście zdobyli gola. Wykorzystali niezdecydowanie naszych zawodników, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nasi zawodnicy rzucili się do ataku. Mieli kilka dośrodkowań ale niestety nie udało im się zdobyć gola.

Piłka, po raz kolejny pokazała że nie zawsze jest sprawiedliwa. Nasi zawodnicy przewyższali rywali w każdym elemencie gry, mieli kilka 100 % sytuacji ale niestety zeszli z boiska pokonani. Mówi się trudno i gra dalej. Na pewno po tym meczu „żółto-niebiescy” mogą chodzić z podniesioną głową.