OLJ: Stal - Odra Opole 0:1

W XX kolejce OLJ Stal przegrała z Odrą Opole 0:1. Mimo że nie zdobyliśmy dzisiaj punktów to z gry  nasi zawodnicy mogą być dzisiaj zadowoleni.  Lepiej graliśmy piłką i stworzyliśmy więcej groźnych sytuacji, niestety żadna z nich nie zakończyła się bramką.

Mecz rozpoczął się od niecelnego uderzenia Doszny. W 18 minucie po rzucie wolnym gorąco zrobiło się pod naszą bramką ale strzał jednego z opolan, minął słupek bramki Guźniczaka. W 25’ Janeczek wywalczył rzut rożny, dośrodkowanie Mendaka trafiło do Rawskiego ale jego strzał był za słaby aby pokonać bramkarza Odry. W 26’ strzał Janeczaka z 18 metrów po faulu na nim, minął poprzeczkę gości. W 33’ Kot zagrał do Doszny ten na prawo do Dykusa, który podał do Rawskiego. Paweł oddał strzał ale wprost w ręce golkipera przyjezdnych. Minutę później ten sam zawodnik ponownie strzela i ponownie w bramkarza. W 39’ bramkarz Odry broni uderzenie Doszny, a trzy minuty później niecelnie uderzał Janeczek. W 45 minucie próbował jeszcze Kędra ale znowu niecelnie.

W drugiej połowie odważniej zagrała Odra ale ich akcje nie stwarzały zagrożenia. W pierwszych minutach piłka po ich strzale poszybowała nad poprzeczką a dośrodkowanie z rzutu rożnego wybili nasi obrońcy. W 59’ akcja Janeczka kończy się zablokowanym strzałem. W 63’ obrońcy Odry blokują uderzenie Kędry, za chwilę Menadak podawał do Kota, który nie opanował piłki. W 74’ dośrodkowanie z rzutu wolnego Odry, kończy się ich niecelnym strzałem. W 31’ kontrę przeprowadziła nasza drużyna, piłka trafiła do Kota, który zamiast strzelać próbował dograć piłkę do wbiegającego Janeczka – niestety niecelnie. W 34 minucie kolejna szarża Janeczka kończy się wybiciem piłki przez obrońców, ta trafia do Mendaka, którego strzał został zablokowany. W 36 minucie jedna z nielicznych akcji gości kończy się ich golem. Po strzale, piłkę na róg sparował Guźniczak. Niestety dośrodkowanie z kornera trafia na głowę zawodnika Odry, który umieszcza ja w bramce. Po golu nasi rzucili się do ataku w efekcie czego mogliśmy stracić kolejnego gola. Kontra gości zakończyła się strzałem w słupek. W 45’ niecelnie uderzał Janeczek a piłkę meczową na głowie miał Kot, który bardzo ładnie uderzył głową i tylko bramkarz Odry wie jak wyciągnął tę piłkę.

Piłka nie jest sprawiedliwa, ale może za to ją właśnie kochamy? Nasza drużyna przegrała mecz, ale pokazała dobrą piłkę w której zabrakło szczęścia. Pokazaliśmy także walkę do ostatniej minuty i za to należą się ogromne brawa dla drużyny!