OLJ zapowiedź: Stal Brzeg - MKS Kluczbork

W niedziele na Stadionie Miejskim w Brzegu, zapowiada się arcyciekawe i bardzo ważne dla układu tabeli starcie w Opolskiej Lidze Juniorów. Stal Brzeg zagra ze spadkowiczem z Centralnej Ligi Juniorów drużyną MKS Kluczbork.

Będzie to spotkanie pomiędzy drugą i pierwszą drużyną w tabeli. MKS Kluczbork wyprzedza „żółto-niebieskich” o dwa punkty ale ma także rozegrany jeden mecz więcej (spotkanie 11 kolejki z Małąpanwią Ozimek rozegrali awansem). Nasza drużyna w dziewięciu meczach, 8 razy wygrywała i tylko raz (w Opolu z Odrą) zremisowała. W obecnych rozgrywkach OLJ tylko dwa zespoły nie doznały porażki, oprócz Stali jest to jeszcze właśnie Odra Opole.

MKS Kluczbork w zeszłym sezonie występował w CLJ, grając z takimi drużynami jak Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, czyli bezpośrednim zapleczem drużyn ekstraklasowych. W 30 meczach zawodnicy z Kluczborka zdobyli 14 punktów co nie wystarczyło niestety na pozostanie w CLJ i dlatego w obecnych rozgrywkach robią zawodnicy z Kluczborka wszystko aby wrócić do elity.

Stal, pod wodzą trenera Bartosza Kowalskiego, w obecnych rozgrywkach spisuje się rewelacyjnie. W 9 meczach zdobyliśmy 25 punktów, odnosząc 8 zwycięstw i jeden remis. Możemy się także pochwalić najlepszą defensywą w lidze, straciliśmy bowiem tylko dwa gole! Pod względem ofensywy wyprzedzają nas jedynie MKS Kluczbork i Odra Ople.

X kolejka Opolskiej Ligi Juniorów

Stal Brzeg – MKS Kluczbork