Ostatni domowy mecz już w środę

Już w środę w 33 kolejce III Ligi nasi zawodnicy rozegrają ostatni mecz przed własną publicznością w obecnym sezonie. Rywalem Stali będzie, sąsiad w tabeli zajmujący czwarte miejsce KGHM ZANAM Polkowice. Będzie to wiec mecz o „6” punktów i przedłużenie szans na podium w kończącym się sezonie.

KGHM ZANAM Polkowice to jedna z rewelacji rundy wiosennej, w której po słabej rundzie jesiennej szybko zapewnił sobie utrzymanie. Słaba postawa jesienią była zresztą jedną z niemiłych niespodzianek naszej grupy, bowiem jeszcze w zeszłym roku polkowiczanie bili się o awans do II ligi (ostatecznie odpadając w barażu z Górnikiem Wałbrzych).

W obecnych rozgrywkach KGHM ZANAM Polkowice zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W 32 meczach, odnosząc 15 zwycięstw, 8 remisów i 9 porażek z dorobkiem 53 punktów o dwa wyprzedzają naszą drużynę.

W meczach wyjazdowych nasi środowi rywale także nie mają się czego wstydzić. Stal natomiast w domowych meczach rzadko przegrywa ale można było pokusić się o lepsza zdobycz punktową.

Jak już wspomniano wcześniej obecna runda jest dla KGHM ZANAM Polkowice bardzo udana. W 15 meczach polkowiczanie zdobyli 29 punktów co daje im klasyfikacji „wiosny” trzecie miejsce w tabeli. Na uwagę zasługuje fakt, że (wraz z Miedzią II Legnica) nie przegrali jeszcze meczu na własnym stadionie. W gościach już tak dobrze nie jest a cztery wyjazdowe przegrane to jeden z gorszych wyników w lidze.

Najlepszym strzelcem drużyny jest sprowadzony przed runda wiosenną z Chrobrego Głogów – Michał Bednarski, który zdobył już 12 goli. O cztery trafienia mniej ma na koncie Mariusz Szuszkiewicz.

W przerwie zimowej w drużynie KGHM ZANAM Polkowice zaszło kilka zmian. Podstawowa i najważniejsza to zmiana szkoleniowca. Adama Buczka (odszedł do Wisły Puławy) zastąpił Enkeleid Dobi (Zagłębie Lubin grupy młodzieżowe). Do klubu przybyli Adrian Nowacki (pomocnik, Zagłębie Lubin, wypożyczenie) oraz Michał Bednarski (Chrobry Głogów, wypożyczenie) oraz na zasadzie transferu definitywnego – Krzysztof Ziemniak. W rundzie wiosennej w barwach polkowiczan nie zobaczymy Piotra Azikiewicza (Kotwica Kołobrzeg), Piotra Kasińskiego oraz Rafała Rybarczyka.

W rundzie jesiennej po bardzo słabym meczu, nasza drużyna przegrała z KGHM ZANAM Polkowice 0:2.

W środę na Stadionie Miejskim w Brzegu, spotkają się dwie drużyny z czołówki tabeli a to oznacza że będzie się działo. Ostatnie dwa nasze domowe mecze to dwie wygrane, więc i w środę liczymy na komplet punktów i umocnienie się w górnej części tabeli.

III Liga gr. 3, 33 kolejka

Stal – KGHM ZANAM Polkowice