Pechowa przegrana z Rekordem

Po trzech kolejnych wygranych w XXVIII kolejce musieliśmy uznać wyższość Rekordu, przegrywając w Bielsku-Białej 0:1. Szkoda przegranej i straty punktów, bowiem w przekroju całego meczu, Stal była drużyna lepszą i zasługiwała na co najmniej jeden punkt ale ta skuteczność ... 

Pierwsze piętnaście minut to zdecydowana przewaga Rekordu, który wyszedł bardzo wysoko i mieliśmy duże problemy z opuszczeniem własnej połowy. Na szczęście oprócz jednego strzału z dystansu z którym poradził sobie Stitou gospodarze nie stworzyli sobie w tym fragmencie więcej dogodnych sytuacji. Wraz z upływającymi minutami do głosu doszli żółto-niebiescy, którzy zaczęli grać swoje i więcej utrzymywać się przy piłce. W 15.minucie rywale zablokowali strzał Żeglenia a dwie minuty później uderzenie Chodygi było bardzo niecelne. W 37.minucie nasza drużyna wyszła z szybką kontrą ale Szubertowski zamiast strzelać postanowił podać do kolegi i zrobił to niecelnie. W końcówce na bramkę gospodarzy uderzał jeszcze Żegleń (w boczną siatkę) i Kuriata (piłkę złapał bramkarz).

W druga połowa rozpoczęła się od bardzo groźnego ale odrobine niecelnego strzału rywali. W odpowiedzi jeden z rywali zablokował strzał Gajdy, oddany z pola karnego. W 57.minucie niewiele pomylił się Maj uderzając odrobine niecelnie z dwudziestego piątego metra. W 64.minucie, niewiele pomylił się Celuch, po strzale którego piłka minęła słupek bramki rywali. Rekordziści swoje szanse mieli w 68.minucie (niecelny strzał z dystansu) i sześć minut później, kiedy to Przystalski musiał interweniować wybijając dośrodkowanie rywali. W 78.minucie minimalnie, po dośrodkowaniu Szubertowskiego, pomylił się Żegleń strzelając obok słupka. Niestety dwie minuty później jedna z niewielu okazji gospodarzy zakończyła się strzałem na naszą bramkę, piłka odbiła się jeszcze od nogi Przystalskiego czym kompletnie zmyliła Stitou i wpadła do siatki. Po stracie gola, nasza drużyna wciąż atakowała ale niestety nic dzisiaj do siatki wpaść nie chciało i z Bielska-Białej wracamy bez punktów.

III Liga gr. 3, XXVIII kolejka

Rekord Bielsko-Biała – Stal 1:0 (Gleń)

Sędzia: Dawid Matyszczak (Kluczbork)

Stal: Stitou – Szubertowski, Pożarycki, Przystalski, Maj (86' Kulczycki) – Gajda, Kuriata, Chodyga (76' Danielik), Horański (70' Cieślik), Celuch – Żegleń. Trener: Piotr Jacek.

Widzów: 30