Pierwszy sparing już jutro

W poniedziałek nasi zawodnicy rozpoczęli przygotowania do rozgrywek III ligi grupy 3, a już jutro rozegrają swój pierwszy mecz sparingowy. W Kluczborku zmierzymy się ze spadkowiczem z II ligi a zarazem naszym ligowym rywalem MKS-em Kluczbork.

Jak co roku w przerwie między sezonami w większości drużyn zachodzą zmiany kadrowe i nie inaczej będzie w naszej drużynie. Od początku przygotowań z naszym klubem trenuje liczna grupa zawodników, która stara się o angaż i możliwość gry w Stali. Oczywiście nie obędzie się także bez start ale mamy nadzieję że nowi zawodnicy godnie zastąpią tych odchodzących. O pierwszych ruchach kadrowym poinformujemy Państwa na początku przyszłego tygodnia a dzisiaj zapraszamy na pierwszy sparing i kibicowanie „żółto-niebieskim” w Kluczborku.

MKS Kluczbork po słabej jesieni za zadnia miał utrzymanie II Ligi ale mimo bardzo dobrej rundy wiosennej (6 miejsce w tabeli wiosny) sztuka ta się nie udała i w sezonie 2018/2019, MKS będzie walczył razem ze Stalą w 3 grupie III ligi.

Spadek naszych sobotnich rywali, spowodował olbrzymią karuzelę transferową w Kluczborku, bowiem wszystkim zawodnikom skończyły się kontrakty. Z częścią z nich, tymi najbardziej doświadczonymi (Glanowski, Kojder, Gierak, Nykiel) już podpisano nowe umowy z kilkom wciąż trwają negocjacje natomiast reszta to zawodnicy nowi o przyszłości których zdecydują testy. Oprócz zawodników, zmiana nastąpiła także na ławce trenerskiej z której zrezygnował Jan Furlepa a zastąpił go Andrzej Orzeszek.

W jutrzejszym pojedynku w naszej drużynie, także zobaczymy wiele nowych twarzy, głównie młodych zawodników ale także kilku już doświadczonych mających w swoim CV występy w III lidze. O ich personaliach poinformujemy oczywiście w odpowiednim czasie.

Mecz Stali z MKS-em będzie już ich drugim starciem w tym roku, bowiem w przerwie zimowej Stal pokonała MKS Kluczbork 4:2. Jak będzie jutro?

Sparing nr. 1

MKS Kluczbork – Stal