Podsumowanie 3 kolejki.

Trzecia kolejka, po której w fotelu lidera zasiadła Stal Brzeg, za nami. Czego się dowiedzieliśmy po trzeciej serii? Chyba tego że w tej grupie każdy może wygrać z każdym! To zwiastuje olbrzymie emocje aż do końca rozgrywek.

W tej kolejce padło kilka zaskakujących rezultatów: wygrana Stali w Żmigrodzie, czy Unii z Miedzią II Legnica.

W 3 kolejce meczu nie wygrała żadna z dolnośląskich ekip a komplet punktów zgarnęły tylko drużyny z województwa opolskiego :-).

Stal pojechała do Żmigrodu, który był faworytem tego meczu. Z różnych przyczyn trener gospodarzy nie mógł wystawić 4 podstawowych zawodników, co mogło mieć wpływ na postawę miejscowych. Stal zagrała dobry mecz będąc w przekroju meczu drużyną lepszą. Dobra gra w defensywie a jak wiadomo z „przodu” zawsze coś wpadnie. Dziękujemy także działaczom klubu Piast Żmigród za bardzo dobre przyjęcie nas i naszych kibiców i zapraszamy wiosną do Brzegu.

Piast Żmigród – Stal 1:4

(Niewieściuk – Żegleń, Nowacki, Jaworski, Boczarski)

W meczu czołowych drużyn poprzedniego sezonu KGHM ZANAM Polkowice przegrał ze Stalą Bielsko-Biała 1:2. Gospodarze po trzech kolejkach mają zerowy dorobek punktowy, co można uznać za małą niespodziankę. Mecz ten był bardzo wyrównany z lekką przewaga gości, którzy okazali się o jedno trafieni lepsi.

KGHM ZANAM Polakowice – Stal Bielsko-Biała 1:2

(Kobiela – Szczęsny, Chrapek)

W drugim meczu pomiędzy czołowymi drużynami Dolnegośląska i Śląska, ponownie lepsi okazali się ci drudzy. Górnik Wałbrzych, zasłużenie przegrał na własnym stadionie z Rekordem Bielsko-Biała i tym samym zameldował się w strefie spadkowej. A Rekord jest drugi.

Górnik Wałbrzych – Rekord Bielsko-Biała 0:2

(Bojdys, Gaudyn)

Dość niespodziewanej porażki (1:2) doznała w Turzy Śląskiej, Miedź II Legnica. I co z tego że „Miedziowi” mieli dużą przewagę w dośrodkowaniach, kornerach czy sytuacjach jak ostatecznie liczą się gole. A tych miejscowi zdobyli o jednego więcej.

Unia Turze Śląskie – Miedź II Legnica 2:1

(Hanzel, Sikorski – Zieliński)

Trzecioligowy debiut na własnym boisku, który oglądało ponad 600 osób zaliczyła Olimpia Kowary, która zremisowała z GKS 1962 Jastrzębie 1:1. Więcej okazji mieli goście ale podział punktów można uznać za sprawiedliwy.

Olimpia Kowary – GKS 1962 Jastrzębie 1:1

(Gałach – Musioł)

W Dzierżoniowie, Ślęza Wrocław podzieliła się punktami z Lechią remisując 1:1. Jak relacjonują portale klubowe obu drużyn przewagę miały ich drużyny, czyli wnioskujemy że remis jest sprawiedliwy. Lechia tym samym zdobyła pierwszy punkt w sezonie.

Lechia Dzierżoniów – Ślęza Wrocław 1:1

(Niedojad – Molski)

Pierwsze zwycięstwo zanotował także Ruch Zdzieszowice pokonując, solidny Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1. Ruch w tym meczu był lepszy ale jednobramkowe prowadzenie spowodowało lekką nerwówkę w końcówce.

Ruch Zdzieszowice – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1

(Bachor, Czapliński – Przybyła)

Niesamowite emocje przeżyli kibice w Zielonej Górze, gdzie do 82 minuty miejscowy Falubaz przegrywał ze Skrą Częstochowa 0:2 a mimo to zdobył jedne punkt. Dwa gole miejscowych w dwie minuty dały im cenny remis.

Falubaz Zielona Góra – Skra Częstochowa 2:2

(Lewicki, Kobusiński – Nocoń, Włodarczyk)

W ostatnim a raczej pierwszym bo rozegranym w środę meczu pomiędzy rezerwami dwóch znanych firm: Śląskiem Wrocław a Górnikiem Zabrze padł remis 2:2.

Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 2:2

(Łuczak, Przybylski – Kilkajsz, Lasik)

W 9 meczach 3 kolejki padło 28 goli co daj średnią 3,11 gola na mecz. Gospodarze wygrali dwa mecze, padły cztery remisy a goście zanotowali 3 wygrane.

Najwięcej strzelonych goli ma Stal Brzeg – 10 a najmniej straconych Rekord Bielsko-Biała – 1.

Liderem strzelców po 3 kolejkach został Dawid Hanzel z Unii Turza Śląska, który ma na koncie trzy trafienia.

Po dwa gole ma na swoim koncie 17 zawodników w tym czterech z naszej drużyny: Paweł Boczarski (Stal Brzeg), Michał Bojdys (Rekord Bielsko-Biała), Damian Celuch (Piast Żmigród), Mateusz Cieślik (Miedź II Legnica), Maciej Felsch (BKS Stal Bielsko-Biała), Dawid Hałat (Rekord Bielsko-Biała), Jevgēņijs Kosmačovs (Olimpia Kowary), Daniel Łuczak (Śląsk II Wrocław), Marcin Mazur (Stal Brzeg), Marcin Nowacki (Stal Brzeg), Dariusz Pawłowski (Górnik II Zabrze), Arkadiusz Przybyła (Pniówek Pawłowice Śląskie), Bartłomiej Sikorski (Unia Turza Śląska), Marcin Sobczak (Pniówek Pawłowice Śląskie), Bartosz Włodarczyk (Skra Częstochowa), Lucjan Zieliński (Miedź II Legnica), Łukasz Żegleń (Stal Brzeg).