Podsumowanie rundy jesiennej.

Za nami runda jesienna w której po wielu latach nasza drużyna występowała w rozgrywkach międzywojewódzkich. W zreformowanej III Lidze występują bowiem drużyny z czterech województw: dolnośląskiego (8), lubuskiego (1), śląskiego (7) oraz opolskiego (2). Rundę jesienną, można w naszym wykonaniu zaliczyć do bardzo udanych, bowiem jako beniaminek zakończyliśmy ją na najniższym miejscu podium.

W minionej rundzie odnieśliśmy osiem zwycięstw co jest (ex aequo z Rekordem, Stalą Bielsko-Biała i Pniówkiem Pawłowice Śl.) trzecim wynikiem. Najwięcej wygranych (11) zanotował lider – GKS 1962 Jastrzębie.

Przegranych w rundzie jesiennej zaliczyliśmy cztery co także jest trzecim (wraz z Ruchem Zdzieszowice i Rekordem Bielsko-Biała) wynikiem. Najmniej razy (1) pokonanym z boiska schodziła drużyna lidera tabeli.

W czołówce tabeli, jesteśmy także w liczbie strzelonych goli. 30 bramek daje nam drugie miejsce (Rekord-Bielsko-Biała oraz Pniówek Pawłowice Śl. mają taką samą liczbę goli) w tabeli.

Gorzej wygląda to w defensywie a 24 stracone gole dają nam miejsce w dolnej części tabeli w tej klasyfikacji. W ilości straconych goli zajmujemy bowiem dopiero 9 miejsce.

Z drużynami ze Śląska odnieśliśmy 4 wygrane, 1 remis oraz 2 przegrane.

Dodatni bilans mamy także z drużynami z Dolnegośląska: 3 wygrane, 3 remisy i 2 przegrane.

Najlepiej wychodzą nam mecze z zespołami z Lubuskiego bowiem odnieśliśmy nad nimi 100 % wygranych (1) :-)

Na remis zapisujemy sobie mecz z zespołem z naszego województwa Ruchem Zdzieszowice.

Najlepszym strzelcem naszej drużyny po rundzie jesiennej został Łukasz Żegleń, który z siedmioma trafieniami zajmuje 3 miejsce w tej klasyfikacji w naszej grupie. Liderami tabeli strzelców są Wojciech Caniboł (GKS 1962 Jastrzębie) oraz Damian Celuch (Piast Żmigród), którzy zdobyli po 9 goli.

W naszej drużynie na listę strzelców wpisało się 9 zawodników.

W liczbie asyst przewodzi dwóch zawodników: Tomasz Jaworski i Krzysztof Gancarczyk, którzy zaliczyli po cztery kluczowe podania

W rundzie jesiennej w III Lidze w naszej drużynie zagrało 20 zawodników. Najwięcej czasu na murawie spędził Marcin Nowacki – 1483 minuty.

W rundzie jesiennej nasi zawodnicy zobaczyli 39 żółtych kartek i aż 5 czerwonych (w tym 4 za dwie żółte).

W rundzie jesiennej na korzyść naszej drużyny podyktowano trzy rzuty karne, które na gole zamienili Marcin Nowacki (2) oraz Paweł Boczarski.

W drugich połowach meczów, nasi zawodnicy zdobyli 17 goli, najwięcej między 61 a 70 minutą bo aż 6.

Także po przerwach traciliśmy więcej goli (16) niż w pierwszych 45 minutach (8). Najwięcej między 51 a 60 oraz 81 a 90 minutą bo po 5.

W minionej rundzie nasi bramkarze zaliczyli pięć "czystych kont", wszystkie były udziałem Amina Stitou.

Najniższe miejsce jakie zajmowała nasza drużyna w rundzie jesiennej to 8 po drugiej kolejce. Dwukrotnie, po 3 i 11 kolejce zajmowaliśmy pozycję lidera.

W rundzie jesiennej, mecze naszej drużyny na Stadionie Miejskim w Brzegu obejrzało 5442 widzów co jest najlepszym wynikiem w lidze.