Podsumowanie rundy juniorów starszych w OLJ.

Do obecnych rozgrywek Opolskiej Ligi Juniorów nasi zawodnicy przystępowali jako brązowi medaliści poprzednich rozgrywek. Jednym z celów jaki przed sobą stawiali to powtórzenie wyniku ale zadanie to na pewno do łatwych nie należy, bowiem z drużyną pożegnało się kilku zawodników, którzy skończyli wiek juniora. Dodatkowo, trener Bartosz Kowalski nie mógł skorzystać z pomocy juniorów młodszych, którzy mieli zadanie awansować do Ligi Makroregionalnej. I właśnie problemy kadrowe, były dla trenera Bartosza Kowalskiego największym problemem.

Po rundzie jesiennej nasi zawodnicy zajmują w tabeli 5 miejsce, tracąc do lidera 8 punktów ale do miejsca na podium tylko 5. W 13 meczach odnieśli oni 9 wygranych i 4 porażki. Bilans goli to 34 zdobyte i 16 straconych.

Tak rundę jesienną ocenia trener naszej drużyny Bartosz Kowalski „Runda jesienna wyglądała w naszym wykonaniu całkiem nieźle ale zdarzyły nam się mecze (ze Strzelcami oraz z Kluczborkiem), których nie mieliśmy prawa przegrać a jednak nie zdobyliśmy w nich punktu. Uważam, że gdybyśmy mieli szerszą kadrę to realnym byłoby miejsce na podium tabeli. Mimo tego uważam że mamy ciekawy zespół i z tego tez miejsca dziękuję chłopakom za walkę i dobrą rundę”

Na listę strzelców w naszej drużynie wpisało się dziesięciu zawodników a najlepszym strzelcem został Arkadiusz Kot, który w „nagrodę” wystąpił w pucharowym meczu seniorów ze Startem Namysłów i tam zdobył honorowego gola dla nas.

1. Arkadiusz Kot – 15
  2. Kacper Kędra – 4
  3. Jakub Krej – 4
  4. Dawid Gawroński – 1
  5. Marcin Mendak – 1
  6. Dawid Dziedzic – 1
  7. Piotr Urysz – 1
  8. Łukasz Dykus – 1
  9. Daniel Jankowski – 1
  10. Andrzej Grudziński – 1

Najwyższą wygraną zanotowaliśmy w VI kolejce pokonując Małąpanew Ozimek 9:0, natomiast przegrana to 0:2 z Odrą Ople i 1:3 z Pomologia Prószków.