Podsumowanie sezonu rocznika 2004.

Tym razem czas na drugą drużynę młodzików, występującą w Lidze Młodzików w grupie trzeciej.

Przed sezonem udało nam się zmienić grupę rozgrywek i mieliśmy możliwość rozgrywania meczy z drużynami zdecydowanie lepszymi niż rok temu oraz z zespołami, z którymi do tej pory nie mieliśmy możliwości gry.

Nie mniej jednak oczekiwaliśmy, że przed sezonem w końcu dojdzie do reformy rozgrywek młodzików, które wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

Podczas tygodniowego obozu w Barcicach doskonaliliśmy umiejętności techniczne, motoryczne jak i również skupiliśmy się na grach. Był to bardzo dobrze przepracowany okres, który bardzo zintegrował zespół. Efekt był bardzo widoczny gdy w grach kontrolnych wygrywaliśmy z PKS Łany, Olimpic Kraków oraz naszą młodszą drużyną z Akademii po bardzo dobrych meczach. Chłopcy bardzo dobrze rozwinęli się indywidualnie co przełożyło się na grę całej drużyny.

Przed sezonem cała grupa zawodników urodzonych w latach 2003 odeszła do trampkarzy dzięki czemu młodsi chłopcy mogli wziąć sprawy w swoje ręce i wykonali to bardzo dobrze. Przed sezonem dołączyli do nas: Igor Makos, Filip Szpulak (UKS Sap Brzeg), Mateusz Podgórski (grupa 2005 AP Stal Brzeg), Konrad Dobrowolski, Bartosz Rabiej (UKS Junior Skarbimierz), Mateusz Winnik (UKS Eurotalent Brzeg), Konrad Nowak (LZS Starowice). Od października trenują z nami Filip Hofman oraz Kamil Kita (UKS SAP Brzeg), którzy swoje oficjalne debiuty zaliczą na wiosnę. Swoje debiuty zaliczyli chłopcy z orlików starszych Kacper Sikorski i Mateusz Młynarczyk, którzy fantastycznie weszli w zespół stając się bardzo ważnymi zawodnikami naszej ekipy.

Cel był jasny dla wszystkich zawodników. Indywidualny rozwój,dobra zabawa oraz miejsce w końcowej tabeli na pudle. I wszystkie trzy aspekty zostały zrealizowane.

Sezon rozpoczęliśmy od wygranej w Opolu z miejscową Odrą. Usiebie po wyrównanym meczu po strzale Macieja Wieczorka wygrywamy 2-1 ze Stalą Osowiec. Nasza gry wyglądała dobrze lecz wciąż czekaliśmy na bramki Jakuba Habrycha, który nie potrafił się odblokować co było widać w mecz z TOR-em Dobrzeń. Dopiero w meczu ze Swornicą ustrzelił hattricka i zażegnał swój mały kryzys.

W piątej kolejce udaliśmy się do FA Opole, które słynie z bardzo dobrego szkolenia młodzieży i dzieci. Pomimo porażki zagraliśmy bardzo dobre zawody. Staraliśmy się przez cały mecz grać konsekwentnie i być wiernym naszej filozofii. Jak stwierdził trener FA byliśmy jedyną drużyną, która chciała grać z nimi w piłkę.

Kolejne dwa zwycięstwa z Mechnicami oraz Ślaskiem Łubniany przeszły do historii. Mecz z Rodłem Opole zapowiadał się niezwykle ciekawie lecz z naszej winy dostosowaliśmy się do poziomy gry przeciwnika i zamiast przez cały mecz grać w piłkę zaczęliśmy grać długimi podaniami i straciliśmy bramki w bardzo łatwy sposób.

Po tej porażce szybko wyciągnęliśmy wnioski co potwierdziły wygrane z Victorią Chróścice, Pogonią Łosiów (gra kontrolna), Lider Skarbimierz (gra kontrolna) i Zrywem Opole.

Rundę zakończyliśmy z ilością 24 punktów co dało nam 3 miejsce w tabeli za FA Opole oraz Rodło Opole. Strzeliliśmy 48 bramek (4 wynik w lidze), straciliśmy 12 bramek (2 wynik w lidze). Podczas rundy jesiennej 19 zawodników wbiegło na boisko,14 zawodników wpisało się na listę strzelców,3 – krotnie bramkarze zachowali czyste konto.

I poniżej kilka statystyk

Najwięcej rozegranych meczy: