Podsumowanie VI kolejki.

VI kolejka okazała się najbardziej przewidywalna spośród wszystkich rozegranych. Nie było wielkich niespodzianek, może tylko zaskoczenia. Remis Polonii Głubczyce ze Startem Namysłów, przegrana MKS-u Gogolin z Pogonią Prudnik i wygrana Kup w Łubnianach.

Dziwnie wygląda także tabela, co prawda I miejsce Stali raczej było do przewidzenia ;-), ale już następne miejsca: Kup, Starowice, TOR (ok, tego się nie czepiamy), Gogolin (nic nie ujmując tym drużyną, bowiem sami sobie te miejsca wywalczyli), ale już dół tabeli nie wygląda normalnie. Starzy czwartoligowi wyjadacze Start, Paczków, Otmuchów (tych nie szkoda), Lewin. No aż ciśnie się na usta odwróć tabelę …….. ale nie! Nic z tego, Stal na ostatnim miejscu? Nie kupujemy tego.

Dobra zaczynamy.

Lider pojechał do Otmuchowa. „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem” tak powinienem zakończyć opis tego meczu ale …. może ktoś z Otmuchowa czyta ten tekst. Panowie przegrywać trzeba umieć! Chamskie i brutalne faule nie dadzą wam poważania u kibiców, trzeba grać a nie pajacować! 88 minuta, wygrywamy 5:0 i atak „pseudo” piłkarza Steca w nogi Boczarskiego! Panu „piłkarzowi” Stecowi życzymy podobnych wejść w jego nogi.

Czarni Otmuchów – Stal Brzeg 0:5

(1:0 Jaworski, 2:0, 3:0 Kulczycki, 4:0 Poważny, 5:0 Boczarski)

Widzów: 150

W Ozimku miejscowi grali z rewelacją rozgrywek LZS-em Starowice. W pierwszej połowie przeważali miejscowi w drugiej goście. Wynik 1:1, sprawiedliwy, ale stracony gol w 94 minucie musi boleć gospodarzy. Był to już 4 remis Małejpanwi w szóstym meczu. Skąd my to znamy :-)

Małapanew Ozimek – LZS Starowice 1:1

(1:0 Lewandowski – 1:1 Bajor)

Widzów: 150

W Głubczycach Polonia grała ze Startem Namysłów. Obie drużyny grały o pełną pulę. W pierwszej połowie przeważała Polonia w drugiej Start. Remis sprawił że obie drużyny szanowały jeden punkt ale też żałowały straty dwóch.

Polonia Głubczyce – Start Namysłów 1:1

(1:0 Wiciak – 1:1 P. Pabiniak)

Widzów: 150

Do Paczkowa przyjechał Chemik, zgarnął 3 punkty i wrócił do domu. Podwójnie musiał się cieszyć trener gości bowiem pierwszą bramkę zdobył jego syn, Dawid.

Sparta Paczków – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:2

(1:0 – 1:1 Remień, 1:2 Szafarczyk)

Widzów:

Ciekawy pojedynek miał miejsce w Lewinie, zagrały ze sobą dwie drużyny z którymi w nadchodzącym tygodniu zagra Stal. W środę z OKS-em a w sobotę z Olimpią. Chyba wiadomo, który mecz jest dla nas ważniejszy! Ale co zrobić, trzeba wygrać oba. Wracając do meczu, Olimpia znowu prowadziła i znowu w końcówce straciła zwycięstwo. A OKS wciąż szuka formy, dobre mecze przeplata słabymi. W sobotę dobrze zagrał tylko w końcówce meczu a to wystarczyło na zdobycie tylko jednego punktu.

Olimpia Lewin Brzeski – OKS Olesno 1:1

(1:0 Hraca – 1:1 Jasina)

Widzów: 180

W Dobrzeniu Wielkim miejscowy TOR zremisował ze Skalnikiem Gracze. Tyle można przeczytać na stronach internetowych obu klubów. No to kończymy relację z tego meczu.

TOR Dobrzeń Wielki – Skalnik Gracze 1:1

(1:0 Sieńczewski – 1:1 Płaza)

Widzów: 100

Ciekawy mecz zapowiadał się w Gogolinie, gdzie zawitała Pogoń Prudnik. Przegrana gospodarzy, może sensacją nie była, ale mogła popsuć kilka kuponów u bukmacherów.

MKS Gogolin – Pogoń Prudnik 0:1

(Kudryk)

Widzów: 200

„Małe derby” odbyły się w Łubnianach, gdzie Śląsk podejmował LZS Kup. W tym wyrównanym meczu trzy ciosy zadali goście i dzięki trzem punktów wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Swoją byłą drużynę pogrążył Bojar, strzelając dwa gole dla LZS-u.

Śląsk Łubniany – LZS Kup 0:3

(1:0 Bojar, 2:0 Bojar, 3:0 Świętek)

Widzów: 200

W ostatnim meczu PO-RA-WIE Większyce, zrehabilitowało się za przegraną w Brzegu i pewnie pokonało KS Krasiejów 4:0. Zawodnicy PO-RA-WIA nie uznają kompromisów 3 wygrane i 3 przegrane, w 6 meczach.

PO-RA-WIE Większyce – KS Krasiejów 4:0

(1:0 Stachura, 2:0 Ściański, 3:0 Kierdal, 4:0 Jędrzejczyk)

Widzów: brak danych.

Strzelcy

W VI kolejce na listę strzelców wpisało się 22 zawodników. Zdobyli oni 22 gole, co daje przyzwoitą średnią 2,4 gola na mecz. Więcej niż jednego gola zdobyło dwóch zawodników Bartłomiej Kulczycki oraz Łukasz Bojar po dwa.

Widownia.

Mecze VI kolejki Saltex IV ligi zobaczyło 1130 osób (brak danych z Większyc oraz Paczkowa) co daje średnią 161 osób na mecz.

Średnia widownia na meczach Saltex IV ligi.