Podsumowanie XI kolejki.

W XI kolejce sypnęło niespodziankami. Pewne wygrane Sparty, Chemika i OKS-u z drużynami z czołówki tabeli, pozwoliły tym drużynom przesunąć się w górę o kilka miejsc w tabeli.

Hitem kolejki był mecz w Kup, w którym spotkały się LZS i Stal, czyli 2 i 1 drużyna w tabeli. Mecz ten w pełni zasłużenie wygrała Stal, spychając tym samym LZS na 3 miejsce. Stal po raz kolejny pokazała się z dobrej strony, przewyższając gospodarzy kulturą i wyrafinowaniem gry. Zawodnicy z Kup, starali się nadrobić walką i zaangażowaniem, ale na Stal to nie wystarczyło (chociaż pokazali że nieprzypadkowo są w czubie tabeli). Jak na hit przystało, dopisali także kibice, w liczbie około 370 osób, w tym co najmniej połowa z Brzegu.

LZS Kup – Stal Brzeg 0:2

(1:0 Sikorski, 2:0 Szpak)

Widzów: 370

Swoje zrobił także drugi z beniaminków LZS Starowice, pewnie wygrywając z PO-RA-WIE-m Większyce 3:0. Imponujący bilans mają Starowice u siebie 5 meczów i 5 wygranych, bramki 14-2. W przypadku PO-RA-WIA była to pierwsza przegrana pod wodzą nowego duetu trenerów.

LZS Starowice – PO-RA-WIE Większyce 3:0

(1:0 Semik, 2:0 Łoziński, 3:0 Półchłopek)

Widzów:

Czwarta drużyna w tabeli wybrała się do Kędzierzyna-Koźla i będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Chemik bowiem rozgromił TOR 6:1! Tym samym Chemik przerwał serię trzech przegranych meczów i podreperował bilans bramkowy.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – TOR Dobrzeń Wielki 6:1

(1:0 Woźniak, 2:0 Chojnowski, 3:0 Dyczek, 4:0 Sadyk, 5:0 Sadyk, 6:0 Janczarek, 6:1 Wolniaczek)

W meczu dwóch „starych wyjadaczy” Polonia pewnie pokonała w Ozimku miejscową Małąpanew. Przerwali tym samym Poloniści, serię dwóch wygranych Małejpanwi. Jeśli drużyna z Głubczyc chce się włączyć w walkę o awans musi ustabilizować formę i zacząć wygrywać seriami, bowiem teraz bardzo dobre mecze przeplata słabymi w których gubi punkty.

Małapanew Ozimek – Polonia Głubczyce 1:3

(0:1 Zalewski, 0:2 Bawoł, 0:3 Lenartowicz, 1:3 Pawlus)

Widzów: 120

W meczu na „szczycie dolnej części tabeli” Start szczęśliwie pokonał Czarnych. Mecz ten przypominał poprzednie spotkania Namysłowa. Prowadzenie i…. strata gola w końcówce, na szczęście w wybornej formie jest P. Pabiniak, który już w doliczonym czasie gry zdobył gola dającego upragnione zwycięstwo miejscowym. Zamienili się tym samym miejscami obie drużyny. Po tym meczu jedyną drużyną bez zwycięstwa w obecnym sezonie są Czarni Otmuchów. Za tydzień czeka Start trudniejsze zadanie, mecz w Brzegu!

Start Namysłów – Czarni Otmuchów 2:1

(1:0 P.Pabiniak, 1:1 Wąchała, 2:1 P. Pabiniak)

Widzów: 50

Rozkręcają się zawodnicy z Paczkowa, którzy odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. Pokonać u siebie Śląsk Łubniany, który bardzo dobrze spisuje się na wyjazdach - to duża sztuka. Zwycięstwo to pozwoliło Sparcie wskoczyć na 13, bezpieczne, miejsce w tabeli.

Sparta Paczków – Śląsk Łubniany 4:1

(1:0 Podoliński, 2:0 Osuchowski, 3:0 Osuchowski, 4:0 Osuchowski, 4:1 Stręk)

Widzów: 150

Planowo trzy punkty zgarnęła także jedenastka Pogoni Prudnik, pokonując KS Krasiejów 3:0. „Dinozaury” jak do tej pory są najgorzej spisującym się zespołem w meczach wyjazdowych, z 5 meczów nie przywieźli jeszcze ani jednego punktu. Przegrana ta zepchnęła ich na trzecie od końca miejsce w tabeli. Pogoń, natomiast pokazała że ich miejsce jest w górnej części tabeli.

Pogoń Prudnik – KS Krasiejów 3:0

(1:0 Kudryk, 2:0 Dziwisz, 3:0 Mogilecki)

Widzów: 150

Przełamało się także Olesno, odnosząc pierwsze zwycięstwo u siebie. Próbkę swoich możliwości pokazał Bienias, strzelając wszystkie gole dla OKS-u. Gładka wygrana z MKS Gogolin, pokazała że drzemią w Oleśnie duże możliwości.

OKS Olesno – MKS Gogolin 3:0

(1:0 Bienias., 2:0 Bienias, 3:0 Bienias)

Widzów: 150

Bardzo ciekawy mecz zapowiadał się w Graczach, bowiem Skalnik podejmował Olimpię czyli dwie sąsiadujące (zarówno w tabeli jak i geograficznie) ze sobą drużyny. Walki nie zabrakło i mecz ten zakończył się remisem, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Przeważali gospodarze ale w końcówce mogli zostać skarceni.

(0:1 Dulski, 1:1 Sierakowski)

Widzów: 100

Gole.

XI kolejce padło aż 32 bramki co daje średnią 3,5 gola na mecz. Hat trickiem popisało się dwóch zawodników: Bienias (OKS) oraz Osuchowski (Sparta). W klasyfikacji strzelców prowadzą Bawoł (Polonia) oraz P. Pabiniak (Start), którzy zdobyli po 7 goli.