Podsumowanie XVI kolejki.

W XVI kolejce, ponownie sypnęło niespodziankami. Punkty straciły Polonia Głubczyce, LZS Starowice i Kup. Wygrała Pogoń Prudnik i wskoczyła na podium tabeli.

Stal podejmowała Spartę Paczków, która radzi sobie średnio, więc oczekiwania co do trzech punktów przez nasz zespół były jak najbardziej słuszne. Mieliśmy ogromna przewagę, mnóstwo sytuacji a wygraliśmy po golu z karnego. Nie mieli, tego dnia” wyregulowanych celowników" „żółto-niebiescy”. Kolejne trzy punkty i już 15 punktów przewagi nad drugą Polonią.

Stal Brzeg – Sparta Paczków 1:0

(Szpak)

Ciekawy mecz zobaczyli także w Prudniku, gdzie zmierzyły się jedenastki Pogoni i Starowic. Różnica pomiędzy nimi wynosiła tylko jeden punkt, także było o co grać. Ostatecznie w 90 minucie gola zdobyła Pogoń i to gospodarze cieszyli się z 3 punktów. Była to już 4 z rzędu przegrana niedawnego wicelidera, po której osunęli się na 6 miejsce.

Pogoń Prudnik – LZS Starowice 1:0

(Forma)

Spadek formy notuje także LZS Kup, który zremisował u siebie ze Startem Namysłów 1:1. Remis sprawiedliwy ale chyba żadna z drużyn nie jest w pełni zadowolona. Chyba jednak, strata punktów bardziej dotkliwa jest dla Namysłowa, który wciąż walczy o pozostanie w IV lidze. A w Kup marzą już o zakończeniu rundy.

LZS Kup – Start Namysłów 1:1

( 0:1 Żołnowski, 1:1 Marcinów)

PO-RA-WIE Większyce – Polonia Głubczyce 2:2. Dwa razy wychodzili miejscowi na prowadzenie i dwa razy je tracili. Choć z gry więcej mieli goście, to jednak podział punktów wydaje się sprawiedliwy.

PO-RA-WIE Większyce – Polonia Głubczyce 2:2

(1:0 Kopiczko, 1:1 Złoczowski, 2:1 Kierdal, 2:2 Bawoł)

Wiele goli zobaczyli kibice w Krasiejowie, gdzie KS zremisował z będącym na fali OKS. W poprzednich meczach OKS zapewniał sobie zwycięstwo w końcówkach meczów, tym razem było odwrotnie i w 92 minucie KS doprowadził do remisu.

KS Krasiejów – OKS Olesno 2:2

(0:1 Bienias, 1:1 Baron, 1:2 Hober, 2:2 Bąk)

Nasz najbliższy rywal Małapanew Ozimek pewnie pokonała Czarnych Otmuchów. Skończyło się na 4:2 dla Ozimka ale ze słów trenera gości wynika że mogło być i 8:2. Małapanew już na 4 miejscu w tabeli także w przyszłą sobotę zapowiada się kolejny hit.

Czarni Otmuchów – Małapanew Ozimek 2:4

(0:1 Habdas, 0:2 Franek, 0:3 Franek, 0:4 Franek, 1:4 Marzec, 2:4 Rak).

Ostre strzelanie urządzili sobie także w Dobrzeniu Wielkim, gdzie miejscowi pokonali będącego w dołku Śląska Łubniany 4:1. Była to 6 kolejna przegrana Śląska, który tym samym spadł na miejsce spadkowe. Śląsk jest także jedynym zespołem w tabeli, który nie zanotował jeszcze remisu. Dzięki temu zwycięstwu TOR utrzymuje kontakt z czołówką.

TOR Dobrzeń Wielki – Śląsk Łubniany 4:1

(1:0 Morka, 2:0 Rozwadowski, 3:0 Morka, 3:1 Kumiec, 4:1 Komor)

Ważny dla dolnej części tabeli był mecz w Graczach. Zwycięstwo jednej z drużyn dawało jej chwilę wytchnienia w walce o pozostanie w IV lidze. Wygrał Chemik i odskoczył Skalnikowi na 3 punkty.

Skalnik Gracze – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:2

(0:1 Dyczek, 0:2 Dyczek, 1:2 Bąk)

W ostatnim meczu Olimpia po bezbramkowym remisie podzieliła się punktami z MKS Gogolin. W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze w drugiej goście i skończyła się na sprawiedliwym podziale punktów.

Olimpia Lewin Brzeski – MKS Gogolin 0:0

W XVI kolejce padło 26 goli co daje 2,88 gola na mecz. Liderem strzelców, bez zmian jest Łukasz Bawoł (Polonia Głubczyce).