Podsumowanie XVII kolejki.

W ostatniej kolejce jesieni, odbyło się kilak ciekawych meczy. Interesująco zapowiadały się spotkania w Ozimku, Grodkowie, czy Namysłowie. Mimo że aura nie pomagała to jednak zgromadzeni na trybunach kibice raczej się nie nudzili.

Stal wygrała po raz 15 i tym samym zakończyła rundę bez porażki! 47 punktów, takim dorobkiem możemy się pochwalić w tej rundzie. Szacunek powinny także budzić inne liczby: 22 kolejne nieprzegrane mecze wyjazdowe i 21 kolejnych meczów bez porażki w lidze! W Ozimku zagraliśmy bardzo dobrze w I połowie i poprawnie w drugiej, ale to wystarczyło na pokonanie Małejpanwi.

Małapanew Ozimek – Stal Brzeg 0:2

(0:1 Boczarski, 0:2 Ł. Bonar)

Druga Polonia także łatwo poradziła sobie z „czerwoną latarnią” ligi. Trzy bramki w pierwszej połowie załatwiły sprawę, tym samym Polonia kończy rundę na drugim miejscu. Czarni natomiast, mają problem.

Polonia Głubczyce – Czarni Otmuchów 3:0

(1:0 Bawoł, 2:0 Bawoł, 3:0 Lenartowicz)

Jeden punkt, wywalczyła Pogoń Prudnik. Co prawda przegrywała z Chemikiem (z powodu kontuzji w pierwszym składzie zagrało 5 juniorów) do 92 minuty, ale jak to Pogoń, w doliczonym czasie doprowadziła do remisu. "Gwoli" sprawiedliwości, była w tym meczu lepszą drużyną i ten remis jej się należał.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Pogoń Prudnik 1:1

(1:0 Adamus, 1:1 Rudzki)

Mecz dwóch rewelacji rozgrywek, dwóch beniaminków Starowic i Kup, zakończył się wygraną tych pierwszych 4:1, przełamując tym samym serię 4 przegranych. Starowice ostatecznie kończą na 4 miejscu a Kup na 8. Jak na beniaminków to chyba nie mają co narzekać.

LZS Starowice – LZS Kup 4:1

(0:1 Bojar, 1:1 Łoziński, 2:1 Papuga, 3:1 Półchłopek, 4:1 Papuga)

W Oleśnie miejscowy OKS pokonał Skalnika Gracze 2:0. Bramki padały w drugiej połowie, a że strzelali tylko gospodarze tym samym kontynuują swoją passę bez przegranych. W Graczach natomiast zima będzie niewesoła, bowiem miejsce spadkowe na pewno nie odzwierciedla potencjału drużyny.

OKS Olesno – Skalnik Gracze 2:0

(1:0 Jasina, 2:0 Hober)

Interesujący mecz odbył się także w Gogolinie. Zwycięstwo miejscowych z TOR-em pozwoliłoby im przeskoczyć rywali w tabeli i na to się zanosiło, bowiem MKS prowadził już 2:0. TOR jednak zagrał na miarę swoich możliwości i pewnie wygrał 4:2, utrzymując tym samym kontakt ze ścisłą czołówką tabeli.

MKS Gogolin – TOR Dobrzeń Wielki 2:4

(1:0 Szydłowski, 2:0 Prefeta, 2:1 Morka, 2:2 Flueder, 2:3 Luptak, 2:4 Flueder)

Kolejnej porażki już 7 z rzędu doznał Śląsk Łubniany! Tym razem lepsi okazali się goście z Większyc wygrywając 2:1.

Śląsk Łubniany - PO-RA-WIE Większyce 1:2

(0:1 Makowski, 0:2 Ściański, 1:2 Woźny)

Kolejny arcyważny mecz zagrali w Namysłowie. Start i Olimpia dwie drużyny walczące o pozostanie w IV lidze, rozegrały bezpośredni pojedynek. Co prawda gole strzelała Olimpia, ale to Start na koniec meczu wzniósł ręce w geście triumfu  (samobój Olimpii), pokazując tym samym że "Namysłów  wciąż walczy".

Start Namysłów – Olimpia Lewin Brzeski 1:0

(Moczko (sam))

W ostatnim meczu kolejki KS Krasiejów pokonał Spartę Paczków 2:1, przedłużając swoją serię bez przegranej do pięciu meczów. Paczków, kończy w strefie spadkowej i o pozostanie w IV lidze stoczy ciężkie boje wiosną.

Sparta Paczków - KS Krasiejów 1:2

(0:1 Pinkawa, 0:2 Wróblewski, 1:2 Podobiński)

W XVII kolejce padło 27 goli co daje średnią 3 gole na mecz. Liderem strzelców po rundzie jesiennej został Łukasz Bawoł, który w XVII kolejce dorzucił 2 gole.