"Poznajmy się" - Marcin Wołoszczak.

Chcąc przybliżyć Państwu nasz klub, postaramy się napisać kilka artykułów o osobach , które co prawda nie „błyszczą” na pierwszych stronach gazet, ale które także „dołożyły” swoją cegiełkę do sukcesów naszej drużyny.

Na pierwszy ogień idzie Marcin Wołoszczak, który pełni rolę statystyka zespołu. Jakie zadania wykonuje statystyk? Przede wszystkim sporządza raporty meczowe, w których „informuje” trenera o ilości zagrań zawodników (celne, niecelne, dryblingi itp.). Drugim istotnym zadaniem jest rozpracowanie przeciwnika, czyli przekazanie trenerowi najistotniejszych informacji o najbliższym rywalu (składy, mocne i słabe punkty, kluczowi zawodnicy itp). Ważnym elementem jego pracy jest analiza systemu gry, która daje wiele istotnych informacji trenerowi, dzięki którym ustalana jest taktyka pod konkretnego przeciwnika. Od rundy wiosennej analiza będzie także obejmowała raportowanie oraz ocenę gry poszczególnych zawodników naszej drużyny.

Jak wiadomo „piłka” zmienia się coraz szybciej, a co za tym idzie także kadra musi się wciąż szkolić. Nie inaczej jest w pracy statystyka. W dniach 13-15.11.2015 odbył się kurs International Professional Scauting Organisation, w którym Marcin brał udział. Jest to jedyny tego rodzaju kurs prowadzony na świecie a obecnie w Europie środków-wschodniej. Wykładowcami są tam doświadczeni skauci Premier League, (m.in Colina Chambersa), którzy dzielą się swoim doświadczeniem.

Mamy nadzieję że praca i ciągłe samodoskonalenie się przyniesie korzyści zarówno Marcinowi jak i klubowi BTP Stal Brzeg.