Przegrana z Odrą.

W drugim meczu sparingowym, Stal przegrała w Opolu z miejscową Odrą 1:5. Gola dla naszego zespołu zdobył na początku meczu Łukasz Szpak. Bardzo dobra gra w I połowie oraz słaba w drugiej - tak w skrócie można podsumować to spotkanie.

Stal zaczęła od mocnego akcentu, bowiem już pierwsza akcja naszej drużyny zakończyła się golem. Zamieszanie w polu karnym rywali, wykorzystał Łukasz Szpak pakując piłkę do bramki. W tej części mieliśmy jeszcze kilka dobrych akcji. W 6’ z rzutu wolnego próbował Józefkiewicz – obok bramki. W 12’ dośrodkowanie Kulczyckiego z prawej strony o centymetry minęło Jaworskiego. W 20 minucie, strzał z rzutu wolnego Szpaka, łapie bramkarz Odry. W 29 minucie, długie podanie Poważnego, trafia do Jaworskiego, ale nasz napastnik będąc w pełnym biegu, przestrzelił. W 35 minucie dośrodkowanie Szpaka, minęło głowy naszych zawodników. W tej części Odra nie stworzyła sobie groźnych sytuacji. Większość ich akcji, przerywana była w strefie środkowej przez naszych zawodników. W 38 minucie strzał zawodnika Odry zatrzymał się na słupku bramki Szymochy i była to najgroźniejsza akcja gospodarzy.

Po przerwie zdecydowaną przewagę miała Odra, zdobywając aż pięć goli. Cztery z nich Stal straciła po dośrodkowaniach z rzutów rożnych i wolnych. W tej części gry mieliśmy duże problemy z utrzymaniem się przy piłce, którą szybko traciliśmy. Pressing zawodników Odry, sprawił że nasi zawodnicy mieli ogromne problemy z wymianą kilku podań. Jedyną groźną sytuację miał Łukasz Bonar, który wdarł się w pole karne rywali ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Odry.

W meczu z Odrą, trener Sobczak próbował różnych wariantów i ustawień. Wszystko dobrze wyglądało w I połowie, w której graliśmy dobrą piłkę. W drugiej popełniliśmy kilka błędów indywidualnych, które taka drużyna jak Odra musiała wykorzystać. Okazja do rehabilitacji już w najbliższą sobotę, kiedy to na Stadionie Miejskim w Brzegu zagramy z LZS Starowice.

Odra Opole – Stal Brzeg 5:1

(Peroński, Staroń, Bodzioch, Bella, Włodarczyk – Szpak)

Stal I połowa: Szymocha – Kiełbasa, Józefkiewicz, Sikorski, Płomiński, Mencel, Szpak, Ł. Bonar, Poważny, Kulczycki, Jaworski

Stal II połowa: Raczkowski – Mazur, Sikorski (68’ Józefkiewicz), Strząbała, Dołgan, Gajda, Szpak (68’ Mencel), Poważny (68’ Ł. Bonar), M. Mendak, Maj, Jaworski (68’ P. Mendak).

Odra Opole I połowa: Mikitów - Trznadel, Kowalski, Bergandy, Brusiło – Wepa, Waldemar Gancarczyk, Niemczyk, Mateusz Gancarczyk, Kolanko – Wolny

Odra Opole II połowa: Weinzettel – Kolanko, Bodzioch, Ałdaś, Sowiński – Peroński, Bella, Pawlus, Włodarczyk, Sypek - Staroń

Trener: Sebastian Sobczak.