Puchar, czas zacząć

Już jutro (15.08.2018) nasza drużyna zainauguruje rozgrywki pucharowe na szczeblu województwa, gdzie w 1/32 finału zmierzymy się z występująca w „okręgówce” Olimpią Lewin Brzeski. Mecz ten odbędzie się na boisku w Lewinie a początek zaplanowano na godz. 16:00.

LZS Olimpia Lewin Brzeski występuje w grupie I opolskiej okręgówki, która sezon 2018/2019 rozpoczęła w minionym weekendzie. Nasi rywale w pierwszej kolejce pokonali GS LZS Start Jełowa 2:1 i zajmują w tabeli szóste miejsce. W kadrze lewinian, aż roi się od naszych byłych zawodników na czele z Fabiszewskim i Michalakiem, którzy stanowili trzon kadry Stali w sezonie 2014/2015. Dodatkowo w Olimpii występuje wielu naszych młodych wychowanków, którzy po skończeniu wieku juniora zasilili szeregi lewinian (Doszna, Urysz, Mendak). Kolejnym elementem łączącym oba kluby jest pierwszym trenerem Olimpii - Marcin Raczkowski, były bramkarz naszej drużyny.

W Stali natomiast występuje jeden wychowanek Olimpii – Michał Maj, który trafił do nas w sezonie 2015/2016.

Ostatni raz derby powiatu brzeskiego odbyły się w sezonie 2015/2016 w których dwukrotnie pokonaliśmy rywali 3:1 w Brzegu oraz 3:0 w Lewinie Brzeskim. Obie drużyny zakończyły ten sezon w zgoła odmiennych nastrojach, bowiem Stal w pięknym stylu awansowała do III ligi natomiast Olimpia spadła do „okręgówki”.

1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski

Olimpia Lewin Brzeski – Stal