Pucharowa środa w Chróścicach

Już jutro (22.08.2018) nasza drużyna rozegra mecz w ramach 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w którym zmierzy się z IV-ligową – Victorią Chróścice. Środowym meczem kontynuujemy piłkarski maraton w którym w przeciągu dwudziestu dni rozegramy sześć meczów.

Victoria Chróścice to beniaminek rozgrywek IV Ligi Opolskiej, w której nasi rywale znaleźli się pokonując w meczu barażowym LZS Walce. Po awansie w drużynie naszych rywali nastąpiły dość duże zmiany kadrowe bowiem z klubem pożegnało się ośmiu zawodników a w ich miejsce ściągnięto trzech oraz czterech kolejnych z drużyny juniorów. Głównym celem Victorii, jak niemal dla większości beniaminków w nadchodzącym sezonie, jest zdaniem trenera Kabaszyna – utrzymanie w IV lidze oraz dobra gra, która ma cieszyć kibiców. W dwóch pierwszych kolejkach, Victoria zdobyła jeden punkt i to z głównym faworytem rozgrywek, nieukrywającej aspiracji sięgających III ligi – Polonią Nysa. W pierwszej kolejce nasi pucharowi rywale musieli uznać wyższość Startu Namysłów, któremu ulegli po golu w końcówce 0:1.

Po rozgromieniu Olimpii Lewin Brzeski w 1/32 w środę poprzeczka zawiśnie znacznie wyżej. Oczywiście faworytem tego meczu jest Stal i brak awansu na pewno byłby niemiłą niespodzianką dla naszych kibiców ale jak pamiętamy „puchary rządzą się swoimi prawami”. Jednego jesteśmy pewni, że jeśli zagramy z takim zaangażowaniem jak w pierwszej połowie we Wrocławiu to o awans jesteśmy spokojni, chyba że powtórzy się druga połowa tego meczu ….. ale mamy nadzieję że był to tylko wypadek przy pracy.

1/16 Pucharu Polski na szczeblu województwa

Victoria Chróścice – Stal

22.08.2018 (środa), godz. 17:30

Chróścice

Zapraszamy.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z oficjalnego profilu Victorii Chróścice na portalu Facebook.