Remis w Lubinie

W ostatnim meczu sezonu 2017/18 nasza drużyna zremisowała z rezerwami Zagłębia Lubin 1:1. Punkt zdobyty w Lubinie pozwolił Stali zająć 4. miejsce w końcowej tabeli. We wczorajszym meczu szeregach naszej drużyny zadebiutowali Daniel Jankowski i Dawid Gawroński z drużyny juniorów, zaś kolejne szanse otrzymali dwaj inni wicemistrzowie Opolskiej Ligi Juniorów – Piotr Mendak i Mateusz Dychus.

Mecz znakomicie powinien rozpocząć się dla żółto-niebieskich – w 45. sekundzie piłkę przed polem karnym przejął Gajda, zwiódł obrońcę, lecz jego strzał obronił bramkarz Zagłębia. W 4' dogranie Bronisławskiego w pole karne zostało przecięte przez obrońców. W 6' odpowiedział zawodnik gospodarzy – strzał zza pola karnego przeleciał nad bramką Stitou. W 15. minucie nieco wakacyjne tempo meczu udzieliło się arbitrowi, który nie zauważył ewidentnego faulu na Cieśliku w polu karnym. W 19' nieudanie z dystansu uderzył Mendak. W 22' po długim wrzucie z autu piłkę płasko uderzył Sikorski, blisko przecięcia uderzenia był jeszcze Cieślik, ale futbolówka przeleciała obok słupka. W 23. minucie po dośrodkowaniu Nowackiego z rzutu wolnego główkował Cieślik, lecz piłka ponownie minęła słupek bramki gospodarzy. Na następną ciekawszą akcję czekaliśmy do 35', kiedy to po rzucie wolnym niecelnie głową uderzył piłkę jeden z młodych zawodników Zagłębia.

Drugą część gry z większym animuszem rozpoczęli gospodarze. W 52' po prostopadłym dograniu lukę w obronie wykorzystał Mucha, który strzałem na pustą bramkę dał prowadzenie lubinianom. Minutę później znakomite podanie od Nowackiego otrzymał Dychus, lecz jego strzał z woleja był bardzo niecelny. W 55' do pola karnego akcję ściął Bronisławski, ale uderzył tuż obok bliższego słupka. W 58' ponownie spróbował Bronisławski, jednak nieczysto trafił w piłkę i strzał minął bramkę. Nasi piłkarze dopięli swego w 73. minucie. Piłkę na prawe skrzydło zagrał Zalewski, wzdłuż bramki płasko dograł Kulczycki, a z najbliższej odległości wyrównał Cieślik. Stalowcy ruszyli do ataków, chcąc zgarnąć pełną pulę. Minutę później niecelnie strzelił Bronisławski. W 75. w środek bramki uderzył Dychus, a w 81' po szybkim wznowieniu z rzutu wolnego z 10. metra pomylił się Cieślik. W doliczonym czasie gry mieliśmy kilka rzutów rożnych, ponadto z dystansu groźnie uderzał Dychus, lecz te akcje nie przyniosły gola i po raz dziewiąty wiosną, Stal podzieliła się punktami.

Sezon 2017/2018 kończymy na czwartym miejscu co jest wynikiem bardzo dobrym choć po pierwszej rundzie apetyty były znacznie większe. Ostatecznie w drugim sezonie w III lidze notujemy kolejny progres (szóste miejsce w poprzednim sezonie) i tym samym potwierdzamy że należymy do czołówki naszej grupy. Od jutra nasi zawodnicy mają dwa tygodnie przerwy a do treningów powrócą na początku lipca. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim zawodnikom oraz trenerom za miniony sezon i życzyć im udanych urlopów.