Remis z drugoligowcem

Remisem 1-1 zakończył się mecz sparingowy pomiędzy Stalą Brzeg a drugoligową Skrą Częstochowa. W tym wyrównanym pojedynku obie bramki padły po przerwie, a trener Piotr Jacek dał okazję do gry wszystkim zawodnikom Stali oraz kilku testowanym.

W pierwszej części gry nie widzieliśmy wielu sytuacji bramkowych. Obie drużyny zagrożenie stwarzały głównie po strzałach z dystansu. Ze strony Stali celnie uderzali Wejerowski, Cieślik oraz Szubertowski, lecz za każdym razem udanie interweniował Biegański. Przed przerwą z rzutu wolnego nieudanie spróbował Danielik. Piłkarze drugoligowca również odpowiedzieli strzałami zza szesnastki, jednak nie zaskoczyły one Stitou.

Po przerwie na murawie zameldowała się zupełnie inna jedenastka, która już po dwóch minutach dała nam prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Gajda, a w polu karnym najlepiej odnalazł się testowany napastnik, który celną główką umieścił piłkę w siatce. Zawodnicy Skry wyrównali w 55. minucie. Naciskany przez rywala Smok stracił piłkę przed polem karnym, po czym ładnym uderzeniem popisał się piłkarz drugoligowca i nie dał szans naszemu golkiperowi. Przed końcem meczu szansę miał jeszcze Dychus, po rzucie rożnym niecelnie główkował zawodnik testowany przez Stal, a Smok strzelił zza pola karnego nad poprzeczką. Rywale odpowiedzieli jeszcze dwoma nieudanymi próbami z dystansu, ale remisowy wynik nie uległ już zmianie. Kolejna gra kontrolna już w środę, kiedy to żółto-niebiescy zmierzą się w Kluczborku z miejscowym MKS-em.

Sparing nr 2

Skra Częstochowa - Stal 1:1

Stal (1 połowa): Stitou - Szubertowski, Maj, Krupnik, Jankowski, zaw. testowany, Danielik, zawodnik testowany, Wejerowski, zaw. testowany, Cieślik.

Stal (2 połowa): Zaw. testowany - Pożarycki, Zaw. testowany, Kolanko, Zaw. testowany, Smok, Celuch, Kulczycki, Gajda, Dychus, Zaw. testowany. Trener: Piotr Jacek.