Rezerwy: Stal II Brzeg - LZS II Starowice 6:0

Kapitalny mecz mają za sobą rezerwy brzeskiej Stali, które w pucharowym meczu rozbiły A-klasowe rezerwy LZS-u Starowice aż 6:0. Wszystkie trafienia padły w drugiej części gry.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu spraw i tak wysokiego wyniku, bo starcie było naprawdę wyrównane. Obie ekipy miały po dwie dobre okazje, ale nie zdołały ich wykorzystać i na przerwę schodziły przy stanie 0:0.

Druga część gry to zdecydowana dominacja brzeżan, a przede wszystkim świetna skuteczność. Wynik już w 47. minucie otworzył Maciej Suski, później dwa trafienia dorzucił jeszcze Dawid Mozoła, gole zdobyli też Jakub Jarosz i Mateusz Markowski, a jedna bramka była dziełem samobójczym. Szybkie kontry żółto-niebieskich pozwalały rozmontować defensywę Starowiczan, a wynik mógł być jeszcze wyższy - zarówno jedni, jak i drudzy mieli swoje szanse bramkowe. Stalowcy zmarnowali m.in. rzut karny.

- Bardzo wyrównana była pierwsza połowa, gdzie jedni i drudzy mogli otworzyć wynik spotkania. Za szybko chcieliśmy wykańczać akcje i brakowało nam ostatniego podania. Bardzo dobrze weszliśmy w drugą połowę, bo już na samym początku strzeliliśmy dwie bramki, co podcięło skrzydła drużynie ze Starowic. Graliśmy spokojniej i cierpliwie czekaliśmy na swoje szanse, a w polu karnym pokazaliśmy boiskową pazerność, pewność siebie i ogromne zdecydowanie. Wyróżnić należy cały zespół, który zagrał bardzo dobre zawody. Norbert Florczak dał pewność z tyłu, Urysz, Gromnicki, Bielecki i Naspiński byli bezbłędni, Suski i Kita dyktowali tempo gry, Mozoła i Markowski na skrzydłach zagrali bardzo dobrze, Jarosz oraz Nędzyński byli tam, gdzie spadała piłka. Cieszy też powrót po kontuzji Jakuba Skrzyniarza - powiedział po meczu zadowolony trener Damian Dziura.

Zwycięstwo pozwoliło naszej drużynie awansować do półfinału terytorialnego Pucharu Polski. W kolejnej rundzie (rozegranej w kwietniu) Stal zagra na wyjeździe z Polonią Przylesie. W drugiej parze Start II Namysłów zmierzy się z Widawą Wilków.

1/4 finału terytorialnego Pucharu Polski (Brzeg - Namysłów)

Stal II Brzeg - LZS II Starowice 6:0 (bramki: Suski 47', Mozoła 54', 76', Karpeta 79' - samobójcza, Jarosz 83', Markowski 88')

Stal: Florczak - Urysz, Naspiński, Kita, Gromnicki, Suski (82' Sambórski), Bielecki, Markowski, Mozoła, Jarosz, Nędzyński (66' Skrzyniarz). Trener Damian Dziura.