Rezerwy: Stal II Brzeg - Start Siołkowice 6:1

Piłkarze Stali II Brzeg w ostatnim ligowym meczu w tym roku pokonali Start Siołkowice 6:1, a dzięki temu zostali mistrzami rundy jesiennej w swojej grupie B-klasy.

Zwycięstwo, wbrew temu, co sugeruje końcowy wynik, wcale nie przyszło naszym zawodnikom łatwo. Co prawda już w 4. minucie Stalowcy strzelili bramkę za sprawą Filipa Kamińskiego, ale później kolejnych sytuacji nie udało im się wykorzystać. W 27. minucie trafiliśmy m.in. w słupek, co zemściło się już 60 sekund później. Przyjezdni z zimną krwią wykorzystali błąd żółto-niebieskich przy wyprowadzaniu piłki i strzałem z bliska doprowadzili do wyrównania.

Po zmianie stron nasi zawodnicy dążyli do zmiany rezultatu, ale na gola musieli czekać dopiero do 66. minuty. Wtedy to Adrian Ferkaluk sprytnie przelobował bramkarza z Siołkowic i dał brzeżanom prowadzenie. Po tym trafieniu Stalowcy w końcu się odblokowali i zaczęli grać znacznie lepiej, odważniej, a przede wszystkim skuteczniej. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W 70. minucie do siatki trafił Kamil Kita, w 71. podwyższył Konrad Naspiński, a w końcówce gola zdobyli jeszcze Jakub Jarosz i ponownie Adrian Ferkaluk. Dzięki udanej końcówce żółto-niebiescy wygrali 6:1 i zimę spędzą na fotelu lidera.

- Ostatni mecz w tej rundzie zakończył się naszym sukcesem, choć przeciwnik zawiesił poprzeczkę wysoko i wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Dobrze weszliśmy w mecz i znowu straciliśmy bramkę po naszym błędzie. Rozmawialiśmy, że musimy unikać błędów i być skoncentrowanym, bo nie zawsze uda nam się odwrócić losy spotkania. Dopiero po zdobytej bramce chłopakom puściły nerwy i zagrali to, nad czym pracujemy - powiedział po zwycięstwie trener Damian Dziura.

13. kolejka B-klasy (grupa 4)

Stal II Brzeg - Start Siołkowice 6:1 (bramki dla Stali: Kamiński 4', Ferkaluk 66', 82', Kita 70', Naspiński 71', Jarosz 77')

Stal: Gromnicki - Naspiński, Kita, Urysz, Zalewski (46' Sikora), Ferkaluk, Bielecki, Kamiński, Markowski (70' Krzyściak), Nędzyński (46' Jarosz), Makos (46' Wojciechowski). Trener Damian Dziura.