Rok 2019 kończymy remisem

W ostatnim tegorocznym meczu sparingowym, Stal zremisowała w Radzionkowie z Ruchem 2:2. Trener Domagała dał w tym meczu szansę piłkarzom, którzy w rundzie jesiennej grali rzadziej, sprawdził także pięciu zawodników testowanych oraz kilku z drużyny juniorów. Warto w tym miejscu podkreślić debiut w seniorskiej piłce naszego juniora Michała Kaczmara (rocznik 2004).

W pierwszej połowie, jak i w całym spotkaniu przeważali Stalowcy. Dwukrotnie blisko trafienia był Maj, kilkukrotnie próbował również Wejerowski i Dychus. W 35. minucie nieoczekiwanie gospodarze wyszli na prowadzenie, wykorzystując dogranie z prawego skrzydła i płaskim strzałem kończąc akcję. Jeszcze przed przerwą udało nam się wyjść na prowadzenie. Najpierw, w 42' testowany środkowy obrońca celną główką wykończył dośrodkowanie Kamińskiego, a dwie minuty później kolejny testowany zawodnik bezbłędnie wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej części gry nasi piłkarze wciąż dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie zdołali wykorzystać kilku sytuacji bramkowych, a dwukrotnie próbowali Łukawiecki i raz Danielik. W 79. minucie straciliśmy gola "z niczego". Danielik dał sobie odebrać futbolówkę we własnej szesnastce, a piłkarze Ruchu tej okazji nie zmarnowali i wyrównali stan meczu.

Do końca spotkania nie zdołaliśmy już zdobyć trzeciego trafienia, choć dziś nie wynik był dziś najważniejszy. W takim zestawieniu zagraliśmy pierwszy i zapewne ostatni raz. Cieszy dobra postawa juniorów, którzy coraz śmielej wchodzą do seniorskiej piłki. Od czwartku nasi piłkarze udadzą się na urlopy, a treningi wznowią 7 stycznia.

Mecz sparingowy

Ruch Radzionków - Stal Brzeg 2:2

Bramki dla Stali: zawodnicy testowani.

Stal - I połowa: Szady - Kamiński, Kowalski, Maj, Wejerowski, Kulczycki, Dychus oraz czterech zawodników testowanych.

II połowa: Szady (62' Bentkowski) - Kolanko, Kowalski (70' Piątek), Szubertowski, Danielik, Łukawiecki, Staśkiewicz, Kuboń i trzech zawodników testowanych. Grali ponadto: Kaczmar (od 60') i Smok (od 70'). Trener Marcin Domagała.