Rozpoczynamy rundę rewanżową. Stal zagra w Zielonej Górze (ZAPOWIEDŹ)

W najbliższą sobotę trzecioligowców czeka ostatnia kolejka w tym roku. Będzie to zarazem pierwsza seria gier z rundy rewanżowej. Piłkarze Stali udadzą się na wyjazd do Zielonej Góry, by z miejscową Lechią powalczyć o udane zakończenie nieudanego półrocza. Gospodarze tego pojedynku również mają swoje problemy, a ostatnie gorsze występy (jeden punkt w czterech meczach) zepchnęły ich na 12. pozycję w tabeli. Mamy nadzieję, że tak jak na rozpoczęciu sezonu Stalowcy wyszarpali zielonogórzanom zwycięstwo (2:1), tak i teraz nasi zawodnicy zrobią wszystko, by w udanych humorach rozjechać się na przerwę zimową.

Lechia rozgrywa aktualnie swój trzeci z rzędu sezon na poziomie III ligi. Poprzednie dwa kończyła w środku tabeli, na 10. miejscu. Wydaje się, że cel w obecnych rozgrywkach jest podobny, czyli spokojne utrzymanie. I jak na razie podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego swoje zadanie realizowali całkiem dobrze, choć to wrażenie nieco popsuły ostatnie spotkania zielonogórzan.

Mowa o wspomnianej już gorszej serii czterech meczów bez zwycięstwa (nie wliczamy tu porażki z Arką Gdynia w Pucharze Polski, bo tego występu Lechia zdecydowanie nie powinna się wstydzić). Ona przesunęła naszych sobotnich rywali bliżej strefy spadkowej, na odległość zaledwie 2 punktów od Stali. Lechiści w bieżących rozgrywkach zdobyli łącznie 18 punktów, a to dzięki bilansowi 5 zwycięstw, 3 remisów i 9 porażek (bramki 18:23). 11 oczek, czyli większość swojej zdobyczy zielonogórzanie wywalczyli na własnym obiekcie. Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Przemysław Mycan (6 trafień).

Sobotni pojedynek Stali z ekipą Lechii będzie dziewiątym w historii. Warto tu zaznaczyć, że pod uwagę bierzemy również wcześniejsze występy zielonogórzan na poziomie III ligi, jeszcze pod nazwą "Falubaz". Łączny bilans jest dla brzeżan korzystny - nasz zespół wygrywał czterokrotnie, trzy razy padł remis, a tylko raz zwyciężyli piłkarze Lechii. Na inaugurację obecnego sezonu wygraliśmy 2:1, choć mecz był naprawdę ciężki i wyrównany. Do siatki trafiali wówczas Michał Sypek i Martins Ekwueme (gol samobójczy).

2016/17 Stal Brzeg - Falubaz ZG 2:0
2016/17 Falubaz ZG - Stal Brzeg 0:0
2017/18 Falubaz ZG - Stal Brzeg 1:4
2017/18 Stal Brzeg - Falubaz ZG 2:1
2019/20 Lechia ZG - Stal Brzeg 3:2
2020/21 Stal Brzeg - Lechia ZG 1:1
2020/21 Lechia ZG - Stal Brzeg 0:0
2021/22 Stal Brzeg - Lechia ZG 2:1

Z pewnością w sobotę obie jedenastki zrobią wszystko, by zamazać niekorzystny obraz z ostatnich występów, więc pewnie będzie to typowy "mecz walki". Żółto-niebieskim zadania nie ułatwia fakt mnóstwa kontuzji, zawieszeń za kartki i innych problemów. Wierzymy jednak, że zdziesiątkowani brzeżanie pokażą charakter i w końcu zapunktują.

Spotkanie Lechia Zielona Góra - Stal Brzeg jako sędzia główny poprowadzi Pan Radosław Kasprzyk z Dolnośląskiego ZPN. Transmisję meczu zapowiedziała telewizja TVP3 Gorzów Wielkopolski na swoim kanale YouTube (TUTAJ). 

18. kolejka III ligi (grupa 3)

Lechia Zielona Góra - Stal Brzeg

20.11.2021 (sobota), godz. 13:00

Stadion MOSiR w Zielonej Górze, ul. Sulechowska 37.

fot. Janusz Pasieczny