Ruch Radzionków kolejnym rywalem

Niewiele czasu na odpoczynek będą mieli nasi zawodnicy, bowiem już w sobotę czaka ich kolejny mecz o „życie”. Naszym rywalem na Stadionie Miejski w Brzegu – będzie Ruch Radzionków a celem trzy punkty i postawienie kolejnego kroku w walce o utrzymanie. Zadanie to nie będzie łatwe, ale do dyspozycji trener Jacek, będzie niemal całą kadra z wracającymi po pauzie za kartki Pożaryckim, Celuchem oraz Żegleniem i po kontuzji Stępniem.

Ruch Radzionków to tegoroczny beniaminek rozgrywek, który po rundzie jesiennej okupował z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów, jedenaste miejsce w tabeli. Niestety słaba „wiosna” w której nasi rywale zdobyli tylko dziesięć punktów sprawiły, iż wczorajsza przegrana ze Ślęzą Wrocław definitywnie przekreśliła szansę "Cidrów" na utrzymanie.

Obecnie radzionkowianie z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów zajmują w tabeli piętnaste miejsce i całkowicie stracili już szansę na utrzymanie. W dotychczasowych meczach nasi sobotni rywale ośmiokrotnie wygrywali, tyleż samo meczów zremisowali i aż szesnaście przegrali. Bilans goli bardzo ujemny - trzydzieści siedem goli zdobytych oraz sześćdziesiąt cztery stracone. Z meczów wyjazdowych „Cidry” przywiozły dwanaście punktów – odnosząc trzy wygrane i trzy remisy oraz ponosząc dziesięć przegranych.

Początek rundy wiosennej nie zapowiadał fatalnego jej zakończenie i spadku Ruchu. Nie dość, że radzionkowianie w końcu wrócili na swój nowo wybudowany stadion ze sztuczną murawą to jeszcze w trzech pierwszych meczach zdobyli siedem punktów. Niestety później w jedenastu kolejnych meczach, nasi rywale ponieśli aż osiem przegranych i zanotowali trzy remisy! Po serii słabych meczów do dymisji podał się trener Ruchu – Kamil Rakoczy – a zastąpił go jego asystent, dobrze znany z występów w Ekstraklasie Piotr Rocki. Niestety i ta zmiana nie pomogła i po rocznym pobycie Ruch Radzionków – powraca na szczebel wojewódzki.

W przerwie zimowej w Radzionkowie było bardzo spokojnie prze co o rewolucji mówić nie można. Z klubu odeszło trzech zawodników – Daniel Sadowski (RKS Grodziec), Robert Glenc (Silesia Miechowice) oraz Jakub Barteczko (Slavia Ruda Śląska) a do klubu dołączyło czterech: Szymon Małecki (GKS Katowice), Kevin Rocki (Ruch Chorzów), Amine Mohamed Boudguida (Czarni Kozłowa Góra). Największym, jednak hitem transferowym, było sprowadzenie z Górnika Zabrze – bramkarza – Grzegorza Kasprzika, który jednak jak do tej pory nie zagrała ani minuty.

Najlepszym strzelcem drużyny jest mający w swoim CV występy min. w ME czy II lidze - Robert Wojsyk – który może się pochwalić jedenastoma golami. Po pięć trafień na koncie mają – Mateusz Hermasz oraz Dawid Krzemień.

W jesiennym meczu, po wyrównanym boju Stal zremisowała w Orzeszu (gdzie swoje mecze rozgrywał Ruch) 1:1. Gola dla Stali w tamtym meczu – po fantastycznym strzale z dystansu – zdobył Maj, natomiast dla gospodarzy – Wojsyk.

XXXII kolejka

Stal – Ruch Radzionków

01.06.2019 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!