Ruch Zdzieszowice drugim zimowym rywalem Stali

Trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej drużyna Stali zakończy kolejnym sparingiem. Tym razem w sobotnie przedpołudnie na boisku Centrum Sportu w Opolu zmierzymy się z ligowym rywalem - Ruchem Zdzieszowice. Będzie to kolejna okazja dla zawodników testowanych, by pokazali swoje umiejętności trenerowi Domagale.

Ekipa "Zdzichów" ma za sobą udaną rundę jesienną na trzecioligowych boiskach. Zespół trenera Ganowicza przerwę między rozgrywkami spędza na 4. pozycji w tabeli, którą zawdzięcza 29 zdobytym punktom. Niewielka strata do podium powoduje, że team ze Zdzieszowic na wiosnę może poważnie włączyć się do walki o awans.

Drużyna Ruchu niemal w komplecie rozpoczęła przygotowania do nowej rundy. Z zespołem nie trenuje jedynie Konrad Kostrzycki, który jest obecnie na zgrupowaniu Odry Opole. Nasi sobotni przeciwnicy mają za sobą jedną grę kontrolną, w której przed tygodniem przegrali właśnie z opolską Odrą 0:2. W tamtym meczu trener Ganowicz testował dwóch zawodników z opolskiej 4 ligi: Piotra Strzeleckiego z Piasta Strzelce Opolskie i Adama Łukowskiego z Polonii Głubczyce.

W rundzie jesiennej Stal mierzyła się z Ruchem w ramach 6. kolejki III ligi. Po słabym meczu żółto-niebieskich i trafieniu Niemczyka z rzutu karnego, goście ze Zdzieszowic wygrali w Brzegu 1:0.

Sparing nr 2

Ruch Zdzieszowice - Stal

25.01.2020 (sobota), godz. 10:00

Boisko Centrum Sportu w Opolu, ul. Wandy Rutkiewicz 10.